Aby twoja kuchnia nabrała kolorów

Data opublikowania: 5.01.2012,
Komentarze: 1,
Autor: soszka

W dzisiejszych czasach kuchnia coraz częściej spełnia funkcję nie tylko pomieszczenia w którym przyrządza się potrawy ale także miejscem spotkań. Kuchnia powinna zapraszać swoim wdziękiem przybyłych gości, powinna być wygodna i funkcjonalna. Najważniejsze jest to, abyśmy sami czuli się w niej najlepiej, bo przecież to my codziennie będziemy przygotowywać w niej posiłki, spędzać czas przy wspólnym stole z rodziną i cieszyć się z filiżanki porannej kawy, wśród zapachów tostów i smażonego jajka.

Prawda jest taka, że niestety nie każdego stać aby urządzić sobie nową kuchnię od podstaw. Jest jednak wiele sposobów na to, aby lekko ją odświeżyć, dodać jej charakteru i nowoczesnego wyglądu.

My proponujemy kilka ciekawych zestawów, które z pewnością ożywią nie jedną kuchnię.

 

Zestaw Index, składa się z 4 noży i 4 desek do krojenia. Zdecydowanie przyciąga uwagę atrakcyjnym designem i praktycznym zastosowaniem. Noże i deski są rozdzielone ze względu na rodzaj produktów, które będziemy ciąć. W identyfikacji desek pomagają żywe kolory oraz inspirowane przekładkami do segregatorów wystające karty z symbolami. Pojemnik ma konstrukcję otwartą co ułatwia jego czyszczenie oraz posiada antypoślizgowe podkładki pozwalające zachować stabilność nawet na śliskich powierzchniach. Wykonane z polipropylenu deski można myć w zmywarce, tak jak i noże.

 

Misy, miarki i sito Nest 8 stanowi odpowiedź na ograniczoną przestrzeń we współczesnych kuchniach. Każdy z jego elementów mieści się w największej w zestawie misie. Znajduje się w nim wiele niezbędnych akcesoriów kuchennych: dwie miski, durszlak, sito, a także cztery miarki kuchenne. Dzięki swojej ciekawej konstrukcji i żywym kolorom nie tylko przyciąga wzrok, lecz również oszczędza przestrzeń w kuchni. Nest 8 wnosi radość do każdej kuchni, w której zagości. Zestaw został uhonorowany nagrodą Design Plus Award 2009.

 

Zestaw Elevate powstał w odpowiedzi na problemy z zachowaniem czystości podczas gotowania. Wszystkie z narzędzi wchodzących w jej skład odznaczają się specjalnym profilowaniem i obciążeniem rączki oraz charakterystyczną podpórką zapobiegającą stykaniu się odłożonego akcesorium z blatem kuchennym. Plamy na blacie zrobione przez łyżkę zamoczoną w sosie to już przeszłość. Estetyczny, nowoczesny wygląd oraz piękne połączenie żywych kolorów uchwytów i ciemnoszarych narzędzi sprawia, że Elevate to seria nie tylko praktyczna, lecz również wnosząca do kuchni wiele swoim wyglądem.

 

Kolejna „kolorową” propozycją jest Włoska marka Bugatti, która stworzyła linie akcesoriów kuchennych, charakteryzujących się nowoczesnym połączeniem stali szlachetnej i barwionego, przejrzystego akrylu.
W skład zestawu wchodzą młynki do soli i pieprzu, zestawy do płynnych i sypkich przypraw, stojaki na papierowe ręczniki, misy, podstawki i wiele innych.

Komentarze