Anja Rubik

Data opublikowania: 1.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Współczesne kobiety osiągają sukces zawodowy na różne sposoby. Niegdyś traktowane jako hobby, dziś jako w pełni odrębny i profesjonalny zawód modelki jest marzeniem każdej dorastającej dziewczyny.

Chodzenie po światowych wybiegach, życie w blasku fleszy, drogie ubrania. W każdej z nas jest odrobina próżności i chęci eksponowania swojego “ja”. Niektóre kobiety urodę potrafią naprawdę nieźle przekuć na sukces.

Jedną z najlepszych polskich modelek jest Anja Rubik. W rankingach najpopularniejszych modelek świata 2010 roku zajmuje ona wysoką, trzecią pozycję. Wielokrotnie nagradzana za swój gust i modowy smak była wyróżniona przez magazyn Elle w 2007 roku jako jedna z 25 najbardziej stylowych kobiet na świecie.

Urodziła się w Rzeszowie, do szkoły podstawowej, będącej szkołą językową uczęszczała w Częstochowie. W swym życiu przyszło mieszkać jej w Grecji, Kanadzie, Południowej Afryce. Jej kariera rozpoczęła się w wieku piętnastu lat. Wtedy Anja po raz pierwszy wyszła na wybieg w Mediolanie. Dwa i pół roku później wyjechała do Paryża, gdzie skończyła brytyjskie liceum. Gdy tylko zdała maturę wyjechała do Nowego Yorku, by rozwijać i pracować dla coraz to bardziej prestiżowych domów mody.

Na liście marek, z którymi wspópracowała polska modelka znajdują się między innymi:
Valentino, Diesel, Versace, Dior, Emporio Armani, H&M, Chloé, Dolce & Gabbana, Keita Maruyama, La Perla, Guy Laroche, Emanuel Ungaro, Ralph Lauren, St. John, Morgan, Tod’s, Jimmy Choo, Berney’s, Antonio Fusco, Chanel, Gucci, Fred.

Anja Rubik otwierała także pokazy takich projektantów jak Stalla McCartney czy Proenza Schouler.

Liczne okładki magazynów o modzie również potwierdzają jej ciągle rosnącą popularność. Nie jest łatwo zostać wypromowanym na gwiazdę takich periodyków jak: Vogue Numéro, Pani, Twój Styl (dwukrotnie), ELLE, W, Repubblica delle Donne, Uroda, Bazaar, French, Flair.

Polacy są z niej dumni, mówiąc nieco pieszczotliwie i żartobliwie “nasz najlepszy towar eksportowy”. Wiele emocji wzbudzał ślub Anji Rubik z jej życiowym partnerem, modelem serbskiego pochodzenia – Sashą Knezevicem. Jej dbałość o szczegóły i nietypowa ślubna sukienka wzbudzała wiele emocji, nie tylko wśród mieszkańców naszego kraju.

W modzie Anja ceni sobie prostotę lecz nie bez znaczenia są dla niej dodatki. Przyłapana przez paparazzich na lotnisku czy podczas zakupów zawsze ma na sobie coś modnego i niebanalnego.

Odwiedzono dla fraz:

  • lub Anji Rubik

Komentarze