Bierz z natury co najlepsze!

Data opublikowania: 9.05.2012,
Komentarze: 0,
Autor: soszka

Czy wiecie, że nawet 5 min dziennie na świeżym powietrzu wśród prawdziwej natury wpływa korzystnie na nasz układ nerwowy?

Natura to wszystko co nas otacza: parki, lasy, łąki, rzeki… wystarczy, że znajdziecie w swojej okolicy miejsca objęte programem Natura 2000 (znajdziecie je na stronie internetowej: natura2000.gdos.gov.pl), które zaskoczą was pięknymi i niespotykanymi widokami. O dziwo takich (naturalnych) miejsc jest naprawdę dużo, często nawet nie mamy pojęcia o ich istnieniu. W samej Warszawie jest 6 obszarów objętych programem natura 2000, w Świdniku program ten objął trawiastą płytę lotniska gdzie zadomowiła się największa w Polsce kolonia Susła Perełkowego. Innym przykładem może być Trójmiejski Park Krajobrazowy rozciągający się od Gdyni, po Gdańsk, Sopot, Rumię, Redę aż do Wejherowa.

Ruszmy się w końcu ze swoich wyleżanych kanap i foteli, oderwijmy się od komputerów, telewizji i zacznijmy spędzać czas aktywnie, na powietrzu. To z pewnością lepsze od zatłoczonej siłowni, czy joggingu wśród ulic pełnych samochodów i spalin.

Brak świeżego powietrza sprawia, że pogarsza się nasze samopoczucie. Jeśli odmawiamy sobie tej przyjemności jaką jest obcowanie z naturą, z pewnością odczujemy to w postaci osłabienia, braku energii, obniżenia sprawności intelektualnej, kłopotem z pamięcią i koncentracją. Aktywnie spędzony czas na powietrzu przyniesie nam nie tylko dobre samopoczucie ale także lepszą sprawność ruchową i smukłą sylwetkę. Pomysłów jest wiele: nordic walking, biegi, jazda na rowerze a nawet zwykły spacer.

Korzystajmy z tego co nam daje natura, może najwyższy czas zwrócić się w kierunku przyrody i wziąć z niej to co najlepsze.

źródło: http://natura-guides.blogspot.com/2012/02/sostegno-della-natura.html

Komentarze