Błękitny w makijażu – 2014!

Data opublikowania: 25.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Błękitny w makijażu – 2014! została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

niebieski na powiekachNiebieski to kolor retro w makijażu. Zawsze powraca, ale tym razem w wielkim stylu: stonowanym lub odważnym do wyboru. Na powiekach królują odcienie niebieskiego od błękitnego, turkusowego, kobaltowego, granatowego do lazurowego.

 

Zalety błękitu

 

Niebieski podkreśla opaleniznę i jest idealnym wakacyjnym kolorem w makijażu. Akcentuje też głębie spojrzenia. „Niebieski kolor, zwłaszcza kiedy mamy jasny i perłowy cień, rozjaśnia go. Dobrze jest pomalować nim oko po nieprzespanej nocy. Zaczerwienienia i widoczne żyłki są mniej widoczne, a spojrzenie świeże.” – proponuje Internautka. To kolor dla odważnych i pewnych jest siebie, a umiejętnie dobrany i nałożony podkreśli wdzięk i urodę. Nie wszystkim jednak pasuje. Najlepiej wygląda u blondynek, osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami.

 

Wykorzystywali go też najwięksi projektanci podczas swoich pokazów: Giorgio Armani, Just Cavalli, Anna Sui, Dior, Meadham Kirchoff, Michael Korsm i Moschino.

 

Błękitne wariacje

 

Niebieski najlepiej prezentuje się solo, gdy neonowa kreska podkreśla górną powiekę Jednak kiedy chcemy przyciągać uwagę, połączmy różne odcienie na powiekach lub dobierzmy inny kontrastowy, np. żółty. Z intensywnymi kolorami na powiekach zrezygnujmy z tuszowania. Odważnym poleca się też obrysowanie górnej i dolnej linii rzęs kreską w wybranym odcieniu. Pamiętajmy, że zbyt jaskrawy jest kiczowaty. Jedna z Internautek proponuje eksperyment w makijażu: „Lubię łączyć kolory, np. jasnozielony lub seledynowy od strony wewnętrznej, a niebieski od połowy powieki do jej zewnętrznego kącika. Ostatnio pokombinowałam i od wewnętrznej strony był kolor brzoskwiniowy, a dalej jasnoniebieski. Fajny i kolorowy look na lato.”

 

niebieski makijaż

 

Intrygujący efekt zapewni kombinacja różnych odcieni: jaśniejszy w obrębie wewnętrznego kącika oka, a ciemniejszy – zewnętrznego i na linii rzęs. Do niebieskiego makijażu pasuje przezroczysty błyszczyk.

 

foto: wpina.pl i kobieta.onet.pl

Komentarze