Boli mnie kark!

Data opublikowania: 23.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Boli mnie kark! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Z trudem ruszasz głową, bo przez jeden gwałtowny ruch głową zabolał Cię ostro i kłująco kark. Nie warto czekać, aż samo przejdzie. To nie takie proste.

kark3

Ból karku ma przyczynę w stresie, długim przesiadywaniu przed ekranem komputera, zaziębieniem lub w inaczej spowodowanym spięciu mięśni. Jeśli ból nie ustępuje najlepiej o poradę spytać lekarza.

Zobacz też: http://kobietasukcesu.pl/herbata-kawa-kakao-poczuj-zapach-pielegnacji/

Kark należy rozciągać – jego sztywność powoduje ból. Delikatne mięśnie możesz spróbować rozruszać tuz po wstaniu z łóżka. W tym celu połóż się na plecach i rozciągaj – ręce zarzuć za głowę i mocno j wyciągnij – prostuj w tym czasie nogi. Potem usiądź na łóżku i opuść nogi tak, by stać stopami na podłodze. Odchylaj głowę powoli w przód i tył oraz na boki. Za każdym razem prostuj ją przed wykonaniem następnego skrętu.

kark2

Sztywnemu karkowi przyda się masaż okrężnymi ruchami. W tym celu możesz użyć piłeczki jeżyka, tenisowej lub własnych palców. Przydać się również mogą małe masażery. Wszystko po to, by rozluźnić bolące, kamienne mięśnie. Możesz poprosić kogoś innego, by zrobił Ci mini masaż – uciskając mięśnie karku jak wyrabiane ciasto.

Weź kąpiel i pozwól mięśniom się rozluźnić. Dwadzieścia minut w wodzie o temperaturze 40-45 stopni Celsjusza usunie dolegliwości. Najskuteczniejsza jest kąpiel z dodatkiem olejku jałowcowego, lawendowego i imbirowego wymieszanymi z łyżeczką miodu.

Możesz spróbować przykleić sobie rozgrzewający plaster, nasycony substancjami leczniczymi. Mięśnie dzięki działaniu tego typu środków powinno spowodować rozluźnienie mięśni.

kark1

Przygotuj kompres gorczycowy. W tym celu nasiona świeżej białej gorczycy włóż do nagrzanego do 100 stopni Celsjusza piekarnika na kwadrans. Potem przesyp ziarna do lnianego woreczka i połóż na bolącym karku na dziesięć minut. Najlepiej taki okład stosować przed snem. Gorczyca ma właściwości lecznicze na bóle mięśniowo-kostne i reumatyczne.

Przygotuj kompresy z borowiny. Kup jedną z wielu dostępnych past borowinowych w aptece, ogrzej ją przez około dziesięć minut w kąpieli wodnej (max. 40 stopni Celsjusza), a następnie nałóż grubą, nawet dwucentymetrową warstwę na skórę karku. Kompres przykryj folią i ręcznikiem, by stworzyć termos. Po pół godzinie zmyj kompres.

 

Foto: http://4.s.dziennik.pl, http://polki.pl, http://2.bp.blogspot.com,

Komentarze