Cera naczynkowa

Data opublikowania: 17.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Cera naczynkowa została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

naczynkowa3Masz skłonność do powstawania tak zwanych „pajączków”? To efekt nadwrażliwości skóry. Twoja cera wymaga szczególnej troski w dzień i w nocy. Zacznij już od dziś.

Wybierz kosmetyki do cery naczynkowej i używaj ich do codziennej pielęgnacji. Najlepiej wybrać mleczko i tonik do pielęgnacji. Można też wybrać łagodny płyn micelarny. Gdy nie masz innej możliwości – myj twarz wodą, lecz pamiętaj by była niechlorowana i letnia.

Bardzo dobre dla cery naczynkowej są preparaty z arniką, której działanie to redukcja zaczerwienienia oraz wspomaganie krążenia. W ten sposób mocniej natleniamy skórę twarzy, co sprawia, że jest mocniej odżywiona. Dobry dla cery naczynkowej jest również ekstrakt z winogron czy zieloną herbatą. Ponieważ oba ekstrakty zawierają flawonoidy małe naczynia krwionośne uszczelniają się.

naczynkowa2

Gdy masz cerę płytko unaczynioną doskonałe dla Ciebie będą kremy witaminowe, szczególnie te, które zawierają witaminy P i C. Poprzez stosowanie tych kremów delikatna cera będzie wzmocniona, a ponadto witaminy uszczelnią naczynka.

Nie używaj maseczek ściągających! Cera naczynkowa ich nie toleruje, podobnie jak kosmetyków typu peel off. Najlepiej więc do jej pielęgnacji stosować zakupione w aptece dermokosmetyki.

naczynkowa1

Na wieczór warto zastosować maseczkę kojącą i krem rewitalizujący lub podobnie działającą maseczkę lnianą. Można ją stosować codziennie, ponieważ działa bardzo delikatnie, ale skutecznie. By ją przygotować należy łyżkę świeżo zmielonego siemienia lnianego zalać połową szklanki wrzątku i wymieszać. Po wystygnięciu substancję należy nałożyć na skórę twarzy i pozostawić na około piętnaście, do dwudziestu minut. Następnie należy ją zmyć ciepłą wodą i na koniec nałożyć krem na noc.

Foto: http://kobietamag.pl, http://www.dax.com.pl, http://www.kobieta.pl

 

Komentarze