Dawny przyjaciel

Data opublikowania: 17.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Dawny przyjaciel została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Dziś odnalezienie znajomych przez Internet czy telefon stało się bardzo proste. Jednak co zrobić i jak się zachować, gdy odezwie się do nas dawny przyjaciel?

romans2

Możesz się tego nie spodziewać i nie wierzyć własnym oczom, gdy sprawdzisz skrzynkę mailową lub wiadomości na profilu społecznościowym… Napisał po 20 latach? Może po 15? Może właśnie wrócił z zagranicy i poszukuje dawnych znajomych? Ty jesteś pierwsza na jego liście… chce się spotkać. Problem w tym, że Twój mąż na tą wieść dostaje szału.

Na pewno miło by było porozmawiać przy kawie o tych latach przez które żadne z Was nie odzywało się do siebie, powspominać dawne czasy i po prostu się zobaczyć. Zdaj sobie sprawę z tego, że takie spotkanie po latach może wzbudzić czasem nawet skrajne emocje, niezależnie od przebiegu Waszej relacji przed wyjazdem, czy przed rozłąką. Nie mówimy tu o dawnym ukochanym, ale nawet o przyjacielu lub dobrym koledze. Przyjedzie on z trochę „innego świata”, który na pewno wywrze na Tobie jakiś wpływ. Dlatego Twój partner wyczuwa zagrożenie.

romans3

Może lepiej wycofać się i nie igrać z ogniem? Spotkanie znajomej, ale jednak obcej osoby, która była a może nadal jest Ci bliska jest ryzykowne. Rozwój wypadków może minąć Twoje intencje. Bądź świadoma, że mogą odżyć dawne sentymenty. Nie masz się czego obawiać, jeśli Twój obecny związek jest silny, lecz jeśli sama chcesz jakiejś zmiany – bądź gotowa na wszystko.

romans1

Nie stwarzaj niepotrzebnych tajemnic. Twój mąż lepiej i bezpieczniej będzie się czuł, gdy sama powiesz mu szczerze jaka jest sytuacja. Możesz urządzić spotkanie w domu, ze swoimi bliskimi. Będziesz czuła się swobodnie, wyraźnie dając do zrozumienia przyjezdnemu, że nie szukasz wrażeń.

I najważniejsze. Jeśli czujesz, że to jedno spotkanie mogłoby zniweczyć Twój związek z mężem – lepiej zrezygnuj. Zostaw przeszłość i żyj teraźniejszością.

Foto: http://polki.pl, http://www.kobieta.pl, http://img1.etsystatic.com

Komentarze