Dbaj w pracy o uśmiech

Data opublikowania: 18.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Dbaj w pracy o uśmiech została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Ciekawe jest to, że problem z zębami (próchnica, ból, obrzęk) może mieć związek z naszym miejscem pracy. Dbaj o swój uśmiech w pracy.

zęby2

Nawet o tym nie wiesz, ale w stresie bardzo często zaciskasz szczęki. Ten nacisk, to nawet 60 kg. Dlatego często boli Cię żuchwa, a szkliwo ściera się. W drastycznych przypadkach kruszą się zęby. Podobnie możesz robić, gdy śpisz – bruksizm. Należy wtedy skontaktować się ze stomatologiem, bo niezastosowanie w odpowiednim momencie specjalnych nakładek na zęby, może spowodować nawet ich wypadaniem. Nie podpieraj głowy i brody ręką. To też wywołuje ogromny nacisk na żuchwę.

Zwróć uwagę co i gdzie jadasz – możesz mieć ulubiony bufet i codziennie do niego chadzać. Problem w tym, że jeśli dania są tam podgrzewane długo, ich wartość odżywcza spada bardzo drastycznie. Wrażliwa dla naszych dziąseł jest szczególnie podgrzana witamina C. Straty są nieubłagane – nie będziesz przyswajać witamin C, D i wapnia, czyli głównych budulców zębów. Zadbaj o to, by w Twojej domowej diecie produkty z tymi witaminami i wapniem pojawiały się często.

zęby3

Wapń wypłukuje również kawa, ale gdy dodasz do niej trochę mleka można powiedzieć, że bilans się wyrównuje. Coś za coś – jeśli pijesz dużo kawy dziennie, wzbogać swoją dietę o produkty mleczne, nabiał (ser żółty, ryby, jogurty).

Nie podjadaj – gdy często to robisz, próchnica ma pole do popisu. Między zębami pozostają resztki pokarmu, które są jedzonkiem dla bakterii, czyhających, by zagnieździć się w naszych zębach na dobre. W razie potrzeby noś ze sobą szczoteczkę do zębów i małą pastę oraz nitkę dentystyczną. Pomogą Ci one pozbyć się zgromadzonych w przestrzeniach międzyzębowych resztek jedzenia.

zęby1Bardzo częste są zakażenia aftami, zapalenia dziąseł od pracy przy klawiaturze komputerowej – pamiętajmy, że ten przedmiot, jak również telefon komórkowy i pieniądze to źródło tysięcy odmian bakterii.

Foto: http://polki.pl, http://www.ipvce.org, http://kobietamag.pl

Komentarze