Błonnik podstawą detoksu!

Data opublikowania: 2.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Błonnik podstawą detoksu! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Błonnik Poszukaj w sklepie produktów bogatych w błonnik i jedz zdrowo!

Nasza dieta nie jest wystarczająco bogata w składniki obecne w błonniku. Spowodowane jest to zbyt małym przywiązywaniem uwagi przez nas do diety, szybkim trybem życia. Jak uzupełnić niezbędne braki, a zarazem pomóc organizmowi pozbyć się toksyn, które w nim się nagromadziły?
Źródeł toksyn w organizmie jest mnóstwo. Pochodzą one przede wszystkim z zanieczyszczenia środowiska. Z detoksem mają problem nałogowi palacze, ludzie zestresowani i ci, którzy nadużywają leków. Problemy z pozbyciem się szkodliwych substancji z organizmu mają również osoby, które spożywają produkty bogate w nasycone tłuszcze, ukryte cukry, substancje konserwujące oraz barwniki. Niestety badania wykazały, że przeciętny człowiek spożywa takich substancji bardzo dużo. Obliczono, że roczne spożycie produktów wysoko nasyconych toksynami wynosi kilka kilogramów.
Oczywiście organizm człowieka dokonuje samoistnego detoksu. Są to drogi układu moczowego (mocz), układu pokarmowego (stolec), układu oddechowego (wydychane powietrze). Toksyny wydostają się z organizmu również przez skórę (pot).
Znane są różne sposoby wspomagające detoks. Popularna jest tzw. „głodówka” – bardzo krytykowana przez lekarzy. Nic dziwnego – głodowanie i nie dostarczanie organizmowi niczego oprócz wody spowalnia metabolizm do tego stopnia, że mechanizm trawienny przestaje działać. Jest to obciążające dla organizmu i zamiast „oczyszczać” może nam zaszkodzić. Poza tym, gdy odbywamy głodówkę masa ciała bardzo szybko spada, a po terapii „oczyszczania” w ten sposób przybieramy na wadze o wiele szybciej niż przedtem. Na podobnych zasadach co „głodówka” działa stosowanie herbatek ziołowych. Niektóre z nich powodują biegunki, które osłabiają nasz organizm, bo niekoniecznie pozbywamy się wtedy toksyn, a większość czasu i tak spędzamy w łazience.
By skutecznie usuwać toksyny z organizmu należy regularnie spożywać pięć posiłków dziennie. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, naturalny błonnik, dużą ilość płynów (najlepiej do dwóch litrów wody). Ponadto należy dbać o swoją aktywność fizyczną, która gdy jest odpowiednio zbilansowana pozwoli czuć się zdrowo. W ten sposób nie dość, że poprawimy nasze samopoczucie i wygląd, zadbamy o naszą kondycje fizyczną, wpływająca na funkcjonowanie naszego organizmu. Przez stosowanie powyższych rad można odzyskać energię, której już tak dawno nie czuliśmy.

Foto: http://dobreodzywianie.pl

Komentarze