Dieta 5:2

Data opublikowania: 23.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Dieta 5:2 została wyłączona,
Autor: annamirgos

Dietetyka

 Już nie raz przechodziłaś na dietę? Bezskutecznie? Brak Ci silnej woli? Motywacji? A może po prostu po skończonej diecie rzucasz się na wszystkie niezdrowe produkty i waga wraca ze zdwojoną siłą?

W Polsce i na świecie zrobiło się coraz głośniej o diecie 5:2 dr Mosleya.

Dieta ta, jest nazywana dietą postną. Polega na tym, że przez 5 dni możesz jeść ile chcesz, ale przez dwa dni musisz pościć, a dokładniej nie wolno przekraczać 600 kcal dziennie.

Dzięki temu można zeszczupleć. Mosley twierdzi, że sam poddał się tej diecie i po trzech miesiącach schudł 8 kg.

W okresie „postu” trzeba jeść produkty bogate w białko i o niskim poziomie glikemicznym. Dzięki temu w ciągu tygodnia można stracić 0.5 kg.

Dieta jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którym brak silnej woli! Bowiem przez 5 dni, można jeść dosłownie wszystko. Oczywiście nie mówimy tu o fast foodach, czy innych bardzo tłustych posiłkach, ale o racjonalnym żywieniu. Jedzeniu posiłków bogatych we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Chodzi o to, że organizm podkręca metabolizm, kiedy to po 5 dniach nagle przez 2 jemy bardzo ograniczoną ilość kalorii.

Jak wygląda postny dzień?

Na śniadanie jemy dwa jajka, na obiad grillowanego kurczaka, a na kolację rybę, np. z warzywami.

Ważne jest też, aby dni postne następowały po sobie. Np. sobota i niedziela, albo poniedziałek i wtorek.

Jeśli więc żadna z dotychczasowych stosowanych przez Ciebie diet nie dała Ci wystarczającej satysfakcji, ponieważ nie uzyskałaś wymarzonej wagi, może skusisz się na nowość jaką jest dieta 5:2?

foto: http://samozdrowie24.blox.pl

Komentarze