Dziewczyny lubią brąz

Data opublikowania: 11.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Dziewczyny lubią brąz została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Opalenizna

Kobieta opalona jest bardziej atrakcyjna. Warto zatem zadbać, by nasze odkryte ciało było już muśnięte słońcem.

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim pora na zadbanie o piękną opaleniznę. Trzeba jednak uważać, by na skórze nie pojawiły się brązowe plamy oraz by skóra nie poparzyła się i nie była nadmiernie sucha.

Najpopularniejszym sposobem na opalanie się. gdy na dworze nie ma jeszcze słońca, jest solarium. Nie jest to sposób na uzyskanie pięknego brązowego koloru skóry w krótkim czasie, ale gdy zaczniemy odpowiednio wcześniej, można uzyskać trwałe efekty. Lampy w solariach wykorzystują lampy promieniujące UVA – nie emitujące szkodliwych promieni UVB, które powodują oparzenia słoneczne. Należy jednak pamiętać, że promienie UV osłabiają zdolność skóry do regeneracji, upośledza włókna kolagenu i elastyny (obecnych w skórze) oraz są czynnikiem mutagennym. Promienie UV powoduje wytwarzanie się w naszym organizmie hormonów szczęścia, więc wizytę w solarium polecamy szczególnie w pochmurne dni. Pamiętajmy, by nie przesadzić z czasem opalania się w solarium (za pierwszym razem wchodzimy na około 3 minuty), by nie ulec poparzeniu; zawsze przy opalaniu promieniami UV smarujmy ciało kremem z filtrami UV! Istnieje również choroba uzależnienia od solarium – musimy panować nad częstotliwością wizyt.

Kolejną metodą są samoopalacze – czyli tzw. kremy brązujące. Istnieje szereg zasad, by przy użyciu takiego produktu nie powstały smugi. Po pierwsze – przygotowujemy skórę, najlepiej wykonując peeling. Następnie oglądamy skórę i tam, gdzie zauważymy wysuszone partie, smarujemy kremem nawilżającym. Po tych zabiegach można już, po uprzednim założeniu rękawic do nakładania preparatu, nałożyć krem na skórę. Po aplikacji należy odczekać, aż produkt dobrze się wchłonie (nie zakładaj w tym czasie ubrań, bo istnieje ryzyko, że je pobrudzisz, a opalenizna będzie nierówna). By zachować opaleniznę na dłużej należy w stosunku do potrzeb nawilżać skórę i co trzy dni wykonywać peeling, a aplikację kremu co trzy, czy pięć dni.

Gdy chcesz natychmiast uzyskać efekt – polecamy opalanie natryskowe. Preparat nakładany w ten sposób posiada składniki, które odżywiają i pielęgnują skórę. Preparat ma postać mgiełki, więc bardzo równomiernie się nakłada. Efekt opalenizny polega na zajściu reakcji chemicznej na powierzchni skóry.

Warto zadbać o opaleniznę, bo mężczyźni również lubą brąz.

Foto: http://kobiecyswiat.glamblog.pl

Komentarze