„Eliksir młodości” – olejek arganowy

Data opublikowania: 3.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania „Eliksir młodości” – olejek arganowy została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Nazywany „eliksirem młodości” bądź „złotem Maroka” olejek może stać się kosmetykiem, który zagości na zawsze w Twojej szafie.

Olejek arganowy

Olejek arganowy jest wytłaczany na zimno z orzechów drzewa arganowego (ciernisty krzew, występujący w klimacie półpustynnym – charakterystycznym dla Maroka) jest to płynny olej o jasno-żółtym kolorze i przyjemnym zapachu. Z około trzydziestu kilogramów owoców (w środku znajduje się orzech) wytłacza się zaledwie 1 litr oleju. To plon z siedmiu drzew w skali roku. To jeden z najdroższych olejów na świecie ponieważ nie jest powszechnie dostępny oraz proces jego uzyskania jest niezwykle pracochłonny.

Ojelej arganowy

Olejek ten to cenna substancja zarówno w kosmetologii jak i dla branży spożywczej. Olej z prażonych orzechów arganowych – stosowany w kosmetologii – ma inny zapach, ponieważ otrzymuje się go z naturalnych, świeżych orzechów arganowych i zawiera więcej składników odżywczych (witamina E, nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas omega-6 i 9). Do niedawna cały proces wydobywczy olejku arganowego przebiegał wyłącznie ręcznie. Dziś ręcznie wyłącznie rozłupuje się skorupy orzechów.

Orzechy arganowe

Olejek arganowy stosowany na skórę chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi poprzez antyoksydanty. Ponadto olejek ma właściwości przeciwzapalne i sprzyja gojeniu się ran i blizn – regeneruje naskórek. To cenna substancja jeśli chodzi o terapię anty-aging – wykazuje działania przeciwzmarszczkowo. Olejek szybko wchłania się w skórę i ma działanie seboregulujące.

Zobacz też: http://kobietasukcesu.pl/ombre-hair-czyli-rozjasnianie-koncowek/

Ta substancja doskonale sprawuje się w pielęgnacji zarówno skóry jak i włosów. Działa podobnie jak jedwab – wygładza a ponadto odżywia i stymuluje regenerację. Wcierając olejek w skórę głowy i na końcówki przez około dwa tygodnie możemy poczuć różnicę. Warto wspomnieć, że można zastosować olejek przed myciem włosów, pozostawiając do wchłonięcia.

 

Foto: http://www.archipelagpiekna.pl, www.arganowyolej.info, http://kobietawielepiej.pl

Komentarze