Emerytko… bądź aktywna!

Data opublikowania: 15.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Emerytko… bądź aktywna! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

To, że idziesz na emeryturę nie oznacza, że masz leżeć i gapić się w sufit. Możesz opiekować się wnukami, domem… lecz i to nie powinno być Twoim głównym zajęciem, nawet jeśli Twoja rodzina myśli inaczej. Mimo wszystko bądź aktywną i rób to co lubisz!

emerytka2

Musisz czuć się potrzebna. To jest najważniejsze. Jeśli jesteś zadowolona, gdy przygotowujesz zupki dla wnusia lub wnuczki – ok! Możesz robić to, co lubisz – bylebyś miała tak ważną dla szczęścia satysfakcję. Nie przejmuj się zbytnio narzucającymi obowiązki pretensjami ze strony rodziny. Pozostań w tym wszystkim sobą. Gdy lubisz robić coś szybko, żyjesz w szybkim tempie – nie zwalniaj tylko dlatego, że tak ktoś Ci kazał bądź wmawiasz sobie, że tak wypada. Wykorzystuj swoje umiejętności zawodowe, a zyskasz w ten sposób dodatkowe pokłady energii. Możesz spróbować swych sił w klubach seniora lub we wspólnocie mieszkaniowej.

emerytka1

Jesteś pomocną żoną i babcią. To jest naturalne, że w związku z tym, iż przejdziesz na emeryturę zyskasz czas dla swojego męża, dzieci i wnuków. Często tez dzieci spodziewają się, że będziesz więcej pomagać przy wnukach. Porozmawiaj z dziećmi wcześniej, by nie spodziewali się tego, że poświęcisz się cała wnukom. Jesteś zmęczona, więc potrzebujesz trochę czasu dla siebie – to jasne. Spróbuj im to wytłumaczyć.

emerytka3

Miej odwagę podzielić się swoimi sukcesami rodzinie i bliskim – powiedz im jak ważne jest dla Ciebie to co robisz. Sprawy, którymi się zajmujesz sprawiają Ci na pewno bardzo dużą satysfakcję. Najpewniej im więcej dzieci będą wiedzieć o Twoich dokonaniach, tym mniej będą one przeciwne Twojemu działaniu.

emerytka4

Nie uciekaj od spotkań z bliskimi, zastanów się, czy bliscy nie mają może trochę racji? Zachowaj we wszystkim umiar i równowagę. Podziel obowiązki między to co kochasz, a wnuczki, dzieci, męża. W gruncie rzeczy masz całe wolne dnie!

Foto: http://www.pablik.pl, bi.gazeta.pl, http://portalwiedzy.onet.pl,http://static.polskieradio.pl

Komentarze