Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Data opublikowania: 9.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 w Pruszkowie - powrót do historii średniowiecza.By miło i ciekawie spędzić czas z dzieckiem, wybierz się do Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie! Tam w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 – Nie od razu Polskę zbudowano, będziecie mogli przypomnieć sobie tradycje i obyczaje z początku istnienia państwa polskiego i pokazać je najmłodszym członkom rodziny.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a uczestnicy w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 będą mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych, by odkryć magię dawnych czasów. To taniec był i jest jedną z najpiękniejszych form wyrażania ludzkich emocji. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, by wzięły udział w poznawaniu tańców średniowiecznych – obroty, ukłony i kroki będą towarzyszyły niemal przez cały czas trwania Dni Dziedzictwa. Warsztaty będą odbywały się w godzinach 11.15, 12.30, 13.45.

Organizatorzy zapraszają również uczestników z dobrym okiem na turniej łuczniczy, do którego próby będą odbywały się przez cały czas trwania imprezy. Miniturniej odbędzie się o godzinie 13.

Będzie także można dowiedzieć się jak wykonywano grzebienie z poroża przy stoisku średniowiecznego grzebieniarza. Najmłodsi będą mogli zbudować własny zamek, a także namalować swój świat pięknych księżniczek i walczących rycerzy.

Dzieci będą poznawać świat wojów wczesnopiastowskich. Można będzie dowiedzieć się jak wyglądało ich uzbrojenie, rynsztunek i technika walki oraz jak przebiegała droga młodego wojownika do sławy. Będzie możliwość przymierzenia elementów wyposażenia woja, a najodważniejsi będą mogli przejść musztrę, rzucić oszczepem, ćwiczyć, bawić się i grać, przez co poznają sztukę wojenną od podstaw.

Mało tego zorganizowanych będzie wiele gier średniowiecznych, a także rozgrywki planszowych gier – Piastowie Narodziny Orła, tabula, alquerque, młynek, hnefatafl. Będzie możliwość poznania gier od podstaw.

foto: http://www.pruszkow.pl/

Komentarze