Forma FIT w MIG

Data opublikowania: 23.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Forma FIT w MIG została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

aktywnośćPowrót do formy wymaga cierpliwości i czasu – może być też przyjemny, jeśli zapomnisz o długich treningach i zrobisz coś dla siebie. Każda aktywność jest dobra, a najlepsza to taka dopasowana, kontrolowana i systematyczna.

 

Cudowna aktywność

 

W ćwiczeniach najważniejsze to systematyczność i dopasowanie do osoby. Najlepiej znaleźć sposób aktywności, który nam się podoba. Wtedy trening jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Najbardziej poleca się spacery, nording walking, jazdę rowerem, ćwiczenia z piłką i hula – hop. Spacery to spokojna forma aktywności, która wycisza, uspokaja, odpręża i dotlenia oraz pozwala na kontakt z przyrodą. Nording walking to marsz z kijkami, który jest modną aktywnością z 3 zaletami: poprawia funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego, angażuje do pracy więcej mięśni niż w trakcie tradycyjnego marszu i nie obciąża za bardzo stawów. To najlepsza forma aktywności dla wszystkich, którzy lubią pieszo pokonywać wiele kilometrów oraz osób starszych. Każdy może spacerować z kijkami i nie jest wymagany jakiś specjalny sprzęt: wygodne rękawiczki i obuwie, kije i oddychające ubranie. Jazda na rowerze to aktywny odpoczynek na dwóch kółkach, który angażuje wiele mięsni, dotlenia organizm i pomaga zredukować lub wyeliminować cellulit z pośladków i ud oraz ukształtować sylwetkę. Nie obciąża stawów i kości, dlatego to uniwersalna forma aktywności, nawet dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Rower polecany jest także osobom, które mają siedzący lub stojący tryb życia.

 

Wypielęgnowane ciało

 

Sport to nie wszystko. Skóra osoby, która traci na wadze w wyniku intensywnych treningów traci także przy tym dużo wody – przesuszona, pozbawiona jędrności i elastyczności. Trening wspierajmy kompleksową pielęgnacją. Gdy chcemy nawilżyć i ujędrnić skórę, konieczne są odżywcze kąpiele i energetyczne masaże. Do wanny dodajmy gotowe i naturalne kosmetyki – pogrzane mleko z miodem, sole do kąpieli, np. z Morza Martwego, a czasem wykorzystamy zwykłą sól, która likwiduje małe krostki na skórze i odżywia. Dodanie do wanny tzw. olejków eterycznych wprowadza przyjemny, aromatyczny nastrój. Olejki dobieramy do rodzaju skóry i rozprowadzamy w mleku. Do suchej poleca się, np. rumiankowy, migdałowy i lawendowy, do tłustej – cytrynowy i pomarańczowy, a do normalnej z paczuli i z drzewa sandałowego.

 

Niezastąpiony w pielęgnacji jest peeling, który przygotowuje skórę do pełnego nawilżenia i pobudza ukrwienie. Dodatkowo rewelacyjnie ujędrnia, uelastycznia i wygładza skórę. 

 

foto: www.fit-up.pl

Komentarze