Herbaty – dobre na odchudzanie?

Data opublikowania: 24.10.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Herbaty – dobre na odchudzanie? została wyłączona,
Autor: annamirgos

Rodzaje herbat         Wszystkie marzymy, aby jeść co popadnie, albo przynajmniej niektóre smakołyki, które uwielbiamy i które przy okazji są bombą kaloryczną. Chorujemy na słowo dieta, a w moc tabletek odchudzających nie wierzymy. Za to wierzymy w moc herbat, wydają nam się czymś naturalnym, więc chętnie po nie sięgamy. Co one mają takiego w sobie i czy naprawdę pomagają? Otóż – na pewno nie zaszkodzą.

Zielona:

               Nie każdemu smakuje, ale o żadnej innej herbacie nikt nie wypowiada się lepiej, niż właśnie o zielonej. Jest zdrowa, nie zawiera antyoksydantów. Działa pobudzająco na pęcherz, dlatego po jej wypiciu częściej korzystamy z toalety. I co najważniejsze – wspomaga odchudzanie! Przyśpiesza metabolizm i powoduje, że tłuszcze nie odkładają się w organizmie. Nie powinno się jej pić zbyt dużo, ponieważ zawiera teinę, która działa podobnie, jak kofeina.

Czerwona:

                Działanie czerwonej herbaty znakomicie wpływa na odchudzanie! Pobudza jelita do pracy oraz aktywuje enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych. Do tego pomaga budować mocne kości i zęby. Poprawia pamięć i koncentrację.

Biała:

                Ten rodzaj herbaty nie jest jeszcze zbyt dobrze znany w Polsce. Działa na organizm pobudzająco oraz orzeźwiająco. Wspomaga koncentrację. Podobnie, jak zielona herbata zapobiega odkładaniu się tłuszczu w organizmie.

                Czy pijąc powyższe rodzaje herbat schudniemy? Gwarancji nie ma. Na pewno zmieniając zasady żywieniowe, nie zaszkodzi picie owych herbat, a na pewno warto je pić zamiast kawy. Są zdrowsze, mimo to potrafią pobudzić i orzeźwić, więc nie ma tego złego… 🙂

 

foto: www.peron4.pl

Komentarze