Historia małego stolika

Data opublikowania: 17.10.2012,
Komentarze: 2,
Autor: soszka

Każdy człowiek potrzebuje w życiu zmian. Dotyczą one różnych sfer ; od pracy zawodowej, poprzez garderobę, życie osobiste, kulinaria, aż do wystroju wnętrz. Przemiany te są nieodłącznym elementem życia człowieka, ale zbyt gwałtowne mogą przynieść efekt przeciwny do oczekiwanego.

 

Spędzając czasu w domu wciąż obracamy się w tym samym otoczeniu, którego niewielka zmiana może pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój. W tym celu nie musimy pozbywać się starych mebli, do których mamy sentyment i, z którymi często wiąże się wiele wspomnieć. Wystarczy jedynie delikatna przeróbka, by stary mebel zyskał nowe życie. Przykładem tego może być zwykły stolik do kawy, z którego szybko, bez dużych nakładów finansowych, możemy wyczarować designerskie cacko.

 

Mini sofa, schowek na książki, siedzisko lub zupełnie nowy stolik – podpowiadamy jak to zrobić, ty zaś zdecyduj, co przyda ci się najbardziej.

 

Powiew orientu: Stolik do kawy zmieni się nie do poznania, jeżeli przymocujemy do niego kółka – efektownie będą wyglądały duże i rzeźbione. Blat również może zyskać nowy wygląd. Uzyskamy, go zmieniając znajdującą się na nim aranżację, np. na styl orientu, antyczny lub rokoko.

Zwierzęce motywy: Niezależnie od koloru, każdy stolik zyska nowy wygląd dzięki „zwierzęcym” wzorom. W tym celu potrzebujemy jedynie samoprzylepnej foli z wybranym motywem lub farb do dekoracji i pędzli, dzięki którym wyczarujemy interesujący nas deseń.

Półka na książki: …doskonała na rozmaite drobiazgi. Jeżeli nasz stolik ma dłuższe nogi i wolną przestrzeń pod blatem, zamontujmy przy końcu nóżek półkę. Zyskamy w ten sposób dodatkowe miejsce na przechowywanie książek, pilota oraz innych rzeczy.

2 w 1 : Praktyczność to podstawowa cecha mebla, która skłania nas do jego zakupu. Stolik do kawy w naszej propozycji może zyskać dodatkową funkcję. Wystarczy, że do nóg przykręcimy kółka, a na blacie umieścimy poduszkę, na której będzie można wygodnie siedzieć. W ten sposób powstaną łatwe do przesuwania ława oraz pufa.

 

Praktyczna sofa: Podłużne ławy doskonale sprawdzą się w ostatniej modyfikacji. Wymaga ona nieco więcej pracy, ale efekt może być zaskakujący. Wzdłuż blatu wyznaczamy linię dzielącą go na pół. Pozostawiając po prawej i lewej stronie kilka centymetrów, wycinamy w jednej połowie blatu kształt na wzór poziomo ustawionej litery C. Następnie do nóg stołu, poniżej wyciętego otworu, mocujemy poziomą półkę i wzmacniamy ją podpórkami. Zakupioną wcześniej gąbkę, obszywamy wybranym materiałem i łączymy, tworząc siedzisko. Umieszczamy je na przykręconej półce i już możemy cieszyć się nową sofą.

 

Komentarze