Jak schudnąć bez diety?

Data opublikowania: 23.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Walkę z nadprogramowymi kilogramami można rozpocząć już dziś bez stosowania skomplikowanych diet. To bardzo proste, wystarczy, że wprowadzisz kilka reguł, których będziesz konsekwentnie przestrzegać.

 

Wprawdzie nadchodząca zima zniechęcać może do walki o idealną sylwetkę, bo warstewkę tłuszczyku zawsze można ukryć pod swetrem i kurtką lecz nie łudźmy się – nadprogramowe “fałdki” nie będą nam potrzebne wiosną.

 

Najbezpieczniejsze dla zdrowia efekty otrzymamy, jeśli zmienimy swój sposób odżywiania i spędzania wolnego czasu radykalnie oraz rozciągając go w czasie. Na początku zastanówmy się nad stylem odżywiania – do jakich żywnościowych grzeszków możemy się przyznać? W jaki sposób komponujemy swoje posiłki? Czy uprawiamy sport? A może nasza aktywność fizyczna ogranicza się do przejścia z domu do samochodu? Po sporządzeniu listy rzeczy, które mogą negatywnie odbijać się na naszym ciele zaplanujmy zmiany.

 

Decyzje w stylu “Od dziś nie jem chleba, makaronu i ziemniaków” nie są najrozsądniejszymi, gdyż ciało prędzej czy później zacznie się domagać niezbędnych dla jego poprawnego działania składników. Znacznie lepiej sprawdzi się metoda małych kroczków. Słodycze zamień na owoce, kisiel lub galaretkę. Postanowione sobie wytyczne powinny być przestrzegane konsekwentnie przez cały dzień!

Przedstawiamy 6 kroków, racjonalnie zmieniających nawyki żywieniowe, w drodze ku zdrowszemu, szczuplejszemu ciału:

 

1. Zamiast 3 obfitych posiłków w ciągu dnia zjedz 5 skromniejszych. Unikaj także podjadania pomiędzy posiłkami. Jeżeli czujesz nieodpartą chęć przekąszenia czegoś sięgaj po owoce, pestki dyni i słonecznika.

2. Przenigdy nie rezygnuj ze śniadania! To najważniejzy posiłek w ciągu dnia – po nocy metabolizm organizmu jest spowolniony, a poranny posiłek pobudzi go do działania i dostarczy energii na do nowych wyzwań. Jeżeli nie masz czasu, ponieważ lada chwila musisz być w pracy skuś się na lekki jogurt z musli i świeżymi owocami.

3. Zrezygnuj z ciężkostrawnych wędlin, smalcu, tłustego mięsa. W zamian za to spożywaj drób, chudą wołowinę, ryby, oliwę z oliwek oraz oleje roślinne.

4. Pamiętaj, że najzdrowsze produkty to te najmniej przetworzone. Przykład? Zamiast kupowania gotowych frytek przenaczonych do odgrzewania w mikrofali kup ziemniaki, obierz je i upiecz na grillu.

5. Nie nadużywaj produktów typu “light”. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie są cudownymi środkami odchudzającymi – wręcz przeciwnie – zawierają spore ilości sztucznych dodatków, takich jak tłuszcze parafinowe, które nie ulegają trawieniu ani wchłanianiu, a jednocześnie pomagają w usuwaniu z organizmu witamin i potrzebnych składników odżywczych.

6. Staraj się nie przejadać. Jedz wtedy, kiedy faktycznie czujesz głód. Od stołu powinnaś wstawać z uczuciem najedzenia, ale nie przepełnienia.

Komentarze