Jak zagęścić cienkie włosy?

Data opublikowania: 27.11.2012,
Komentarze: 0,
Autor: patrycja

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, dobrze dobranej fryzurze i kilku sztuczkom modelującym można sprawić, że włosy cienkie zyskają większą objętość.

Cienkie pasma mają o 25 procent mniejszą średnicę niż włosy normalne. Dlatego w bardzo krótkim czasie tracą objętość i przylegają do głowy. Często elektryzują się a także puszą. Zatem, jakich sztuczek użyć i jakie kosmetyki stosować, by pogrubić pasma, wzmocnić je a dodatkowo pobudzić do wzrostu?

 

1. Specjalny szampon to podstawa. Kiedy mamy styczność z włosami, które przylegają mocno do głowy i są oklapnięte najważniejsza jest świeżość. Tłuste włosy trzeba myć codziennie. W takich włosach jest nadmiar sebum, a to sprawia, że pasma sklejają się. Na pomoc ruszy szampon, który wzmacnia włosy cienkie i dodaje im objętości. Są to specjalne środki, które nie obciążają dodatkowo włosów.

 

2.Odżywki, które sprawią , że Twoje włosy będą miękkie, delikatnie i puszyste. Zawierają w sobie płynna keratynę i mało ciężkich silikonów. Dzięki tak lekkiej konsystencji włosy nie będą obciążone. Aby efekt się utrzymał- odżywkę należy stosować po każdym umyciu. Oprócz takich, które należy spłukiwać, są też bardzo dobre odżywki, które zostają na włosach- np z dodatkami olejku eterycznego. Ten ostatni odpowiedzialny jest za blask, miękkość i porost włosów.

 

3.Jeśli nie odżywka to maska. Jest silniejsza i tak też działa na cienkie pasma.  Maski mają w sobie bardzo dużo substancji regenerujących. Dzięki regularnemu stosowaniu  cebulki naszych włosów zostają bardzo odżywione. To z kolei powoduje, że odrastają mocniejsze, silniejsze i bardziej odporne na różne modyfikacje włosów ( prostowanie, kręcenie, dodatki, które dodatkowo  obciążają włosy). W odróżnieniu od odżywek nie należy stosować ich zbyt często. Wystarczy raz, dwa razy w tygodniu.

 

4. Włosy uniesione od nasady? Tak! To możliwe. By osiągnąć taki efekt trzeba użyć specjalnej szczotki – okrągłej lub półokrągłej. Dzięki nim  uzyskamy efekt gęstszych włosów (optycznie)

 

5. Odpowiednia fryzura . Im krótsze włosy tym lżejsze. Pod wpływem ciężaru włosy jeszcze bardziej przylegają do głowy. Pomocna będzie suszarka z dyfuzorem. Dlaczego? Bo  jest to suszarka, która podnosi pasma włosów.

 

6.Zagęszczanie włosów pasmami do przypięcia? Czemu nie. Fryzjer w odległości ok 1 cm od skóry doczepia cienkie pasma do naturalnych włosów. Skleja je hipoalergicznym woskiem. Pasma ściąga się zazwyczaj po ok 3-4 miesiącach, gdyż w tym czasie naturalne włosy odrastają. . O takie włosy należy dbać szczególnie. Kilka razy dziennie należy przeczesać je palcami, by się nie plątały,

 

7. Sztuczki optyczne również sprawiają, że włosów jest więcej np balejaż -to połączenie jaśniejszych i ciemniejszych pasm włosów.

Na każde, mniej lub bardziej przylegające i oklapnięte włosy można znaleźć sposób.

Odwiedzono dla fraz:

  • jak zagęścić włosy
  • gdzie moźna zagęścić włosy
  • czym zagescic wlosy
  • jak pogrubic włosy

Komentarze