Jeśli masz ochotę – tańcz!

Data opublikowania: 2.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Jeśli masz ochotę – tańcz! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Taniec to sposób na poprawę humoru i produkcję endorfin. Jeśli masz ochotę idź tam, gdzie możesz potańczyć. Poczuj rytm muzyki i wyzwól emocje. Poczuj się wolna i tańcz!

taniec2

Uzdrawiane ciała o umysłu przez taniec to choreoterapia. Taniec niesie ze sobą pozytywny wpływ na nasz organizm. Przecież nasze ciało i nasza psychika są nieodłącznie ze sobą związane. Taniec wyzwala w nas wszystkie negatywne i pozytywne emocje. Tańcząc możemy odbyć terapię psychologiczną.

taniec4Taniec to sposób na stymulację z radzeniem sobie z nagromadzonym stresem, a także z wyzwoleniem trudnych dla nas emocji, których nie możemy nazwać słowami. Taniec stymuluje naszą samoświadomość i ułatwia samoakceptację.

taniec1

By wziąć udział w wakacyjnym kursie tanecznym nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania. Takie kursy są organizowane w prawie każdym mieście i nie są uzależnione od wieku. Można to potraktować jak realizację siebie.

Zobacz też: http://kobietasukcesu.pl/randa-ciemno-mezem/

Ważne jest to, by w trakcie tańczenia poczuć się wolnym i pozwolić, by to ona wyzwoliła w nas swobodę ruchu. Można w czasie terapii wprowadzić w miarę upływu czasu nowe zaawansowane ćwiczenia, na przykład elementy tańca w kole, improwizacje na dany temat lub wizualizacje i synchronizacje.

taniec5

Nie trzeba jednak uczęszczać na terapie lub profesjonalne zajęcia taneczne, by dać się ponieść muzyce. Ubierz się swobodnie, gdy znajdziesz trochę czasu i udaj się w odosobnione miejsce z słuchawkami na uszach.

Czytaj także: http://kobietasukcesu.pl/anna-wintour-ikona-swiatowej-mody/

By uniknąć ciągłego zerkania na zegarek możesz wyznaczyć czas tanecznego treningu poprzez długość muzyki do której tańczysz. Wybierz swoje ulubione piosenki. Poczuj, że taniec to piękny sposób spędzania wolnego czasu, z którego możesz czerpać przyjemność. Swobodnie popuść wodze fantazji i daj ponieść się emocjom.

taniec3

Nie kontroluj ciała, pozwól by ruszało się własnym rytmem.

Foto: http://gdzietanczyc.pl, http://www.torso.entro.pl, http://taniiec.blog.onet.pl, http://www.menopauza.pl, http://www.taniec.net

Komentarze