Karl Lagerfeld

Data opublikowania: 23.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

 

Mało kto zna prawdziwą datę urodzenia tej ikony światowego stylu. Perfekcjonista, indywidualista o doskonałym wyczuciu kobiecych potrzeb. Jego największym wrogiem jest nuda i to ona dała mu klucz do sukcesu.

 

Lagerfeld jest głównym projektantem domu mody Chanel oraz włoskiego domu  mody Fendi. Do nieco już zapomnianego potentata modowego Chanel wniósł powiew świeżości i nowo pojmowanej elegancji. Kreacje tworzone przez niego łączą w sobie elegancję, klasę i innowację. Nie przeszkadza mu to w stworzeniu małej czarnej ze skóry lub połączeniu zwiewnej sukienki z ciężkimi, masywnymi butami.

Kariera projektanta zaczęła się, gdy mając 22 lata i razem z matką wyemigrował do Paryża. Tam wygrał czołowy konkurs mody, a wygrana zapewniła mu pracę w domu mody Balmain. Współpracował z Valentino, Charles Jourdan i Krizia. Drzwi do międzynarodowej kariery otworzyła mu czarno – bała kolekcja dla Chloe, stworzona w 1972 roku.

Z pewnością nie jest kolejnym projektantem, którego nazwisko może umknąć w gąszczu innych. Sam w sobie jest czystą kreacją – pudrowane włosy zawiązane w kitkę, ciasno zapięty, biały kołnierzyk, czarne okulary przeciwsłoneczne, kamizelka, pierścienie na palcach oraz nieodłączny wachlarz. Styl ten powoduje, że Karl bywa obierany jak człowiek wyjęty z innej bajki, nieprzystępny.

Osobowość mistrza stylu także jest unikalna. Nie tęski on za rodzinnym Hamburgiem, a jego ulubionym miejscem do życia jest to, w którym w danym czasie przebywa. Projektant nie znosi także towarzystwa … intelektualistów. Tłumaczy, że jest na tyle zwykłym człowiekiem, że nie potrzebuje wiedzieć wszystkiego.

To pracoholik, którego działania przekuwane są na konkretne rezultaty – oprócz kolekcji stworzonych dla domu mody Chanel projektuje także te z własnej linii – Lagerfeld Gallery oraz m.in. porcelanę, perfumy i albumy. Urlop jest dla niego prawdziwą męczarnią, jeżeli ma świadomość, że przed nim nie cierpiący zwłoki projekt.

Co sądzicie o projektach Karla Lagerfelda? Czy zasługuje na miano ikony stylu?

 

Komentarze