Kasia Struss

Data opublikowania: 25.11.2011,
Komentarze: 1,
Autor: Kasia

Naprawdę nazywa się Katarzyna Strusińska, ma 24 lata i pochodzi z Ciechanowa. Od kilku lat skutecznie podbija serca światowych projektantów i wcale nie myśli na tym poprzestać.

 

Jak zaczęła się jej kariera? Jak w większości modelek całkiem przypadkowo. Razem z koleżanką wysłała zgłoszenie do młodzieżowego czasopisma, które organizowało konkurs, a nagrodą był kontrakt z agencją modelek. W wir kariery nie rzuciła się jednak od razu. Najpierw rozsądnie postanowiła zdać maturę, a później rozwijać się krocząc po zagranicznych wybiegach. Obecnie mieszka w Nowym Yorku, gdzie czuje się fantastycznie, mimo ciągłego pośpiechu i dynamicznych zmian, które w tym mieście widać gołym okiem.

W rankingu modelek “Top Models 50” z 2010 roku Kasia zajmuje wysoką, trzynastą pozycję. Chodziła na wybiegach takich projektantów jak Chloe, Alexander McQueen, Balenciaga, John Galiano, Marc Jacobs, D&G, Gucci, Valentino, Jil Sander, Kenzo, Prada, Mulberry. Została też twarzą Miu Miu. Jest także pierwszą polską modelką, która została wybrana przez Annę Wintour na twarz marki Dior kampanii Vogue. Dzięki temu gościła w sesji do styczniowego i lutowego wydania amerykańskiego pisma.

W 2008 roku została uznana przez portal Vogue US za najlepiej ubraną kobietę. Wtedy też Kasia na gali, kiedy przyznawano jej nagrodę wystąpiła w pamiętnej kreacji Rodarte. Została także jurorką w głośnym konkursie Lexus Fasion Awards, mającym na celu wyłonienie nowych, dotąd nieznanych, zdolnych projektantów. Natomiast kwiecień 2009 roku przyniósł jej czwarte miejsce w rankingu najseksowniejszych polskich modelek.

Wbrew pozorom o stereotypach “zimnej” modelki Kasia jest bardzo przyjaźnie nastawiona do świata, reporterów. To normalna dziewczyna. Jak sama podkreśla zawód modelki sprawił, że przestała być nieśmiałą dziewczyną, nauczyła się samodzielności i dziś świetnie mówi po angielsku. Inspiruje się stylem projektantów, z którymi się przyjaźni, np. z Albertem Elazem, jednym z geniuszy Lanvin. Mimo napiętego grafiku i ciągłych sesji fotograficznych zawsze stara się znaleźć czas dla swojego chłopaka i przyjaciół.

Tak trzymać Kasiu! Życzymy powodzenia w rozwoju dalszej kariery:)

 

Odwiedzono dla fraz:

  • kasia struss
  • kasia
  • zuzanna duńko

Komentarze