Kasztanowiec

Data opublikowania: 18.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Kasztanowiec została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Kasztanowiec – rodzaj drzewa bardzo w Polsce popularnego. Jest to roślina o właściwościach przeciwzapalnych.

kasztan2

Jego zdrowotne i upiększające działanie występuje poprzez jego właściwości zawarte w korze, niedojrzałych do końca owocach, nasionach oraz liściach. Zawierają one escynę, saponiny triterpenowe, flawoniidy, fenolokwasy, garbniki, kumaryny. Dodatkowe cukry, sterole, karotenoidy, skrobia i inne związki mineralne są zawarte w nasionach kasztanowca. Preparaty z kasztanowca będą doskonałe na obrzmiałe nogi i polecane są osobom, które stoją przed długi czas. Kasztanowiec ma niezwykłe właściwości. Jednymi z nich jest leczenie krwiaków i odmrożeń. Ma działanie przeciwbakteryjne.

kasztan4

Wyciąg alkoholowy z kwiatów tego drzewa ma właściwości przeciwzapalne i jest stosowany w leczeniu nieżytu przewodu pokarmowego (łagodzi trawienie) oraz żylaków. Ponadto ten alkoholowy wywar powoduje uszczelnienie naczyń krwionośnych i zmniejszają ich kruchość, czym usprawniają przepływ krwi. Odwar z kwiatów i młodych gałązek to sposób na przeciwdziałanie pasożytom.

kasztan1

Jak przygotować wywar alkoholowy? To nalewka z kasztanowca. Należy utłuc kilkanaście kasztanów i zalać szklanką przegotowanej, wystudzonej wody i pół litra spirytusu. Należy tak przygotowaną miksturę odstawić w zamkniętym naczyniu bądź słoju na miesiąc. Czasem można wstrząsnąć słojem. Potem należy przecedzić nalewkę i przechować w lodówce.

Podczas kuracji należy zażywać nalewkę trzy razy dziennie przed jedzeniem, rozcieńczając po 5 kropli w kieliszku przegotowanej wody.

kasztan3

Do wytwarzania kosmetyków używa się co prawda najrzadziej liści. Inne części kasztanowca są jednak bogate w dużo wartości odżywczych. Jako kosmetyk, przeciwdziała i redukuje cellulit. To przez zawarte w kasztanowcu substancje aktywne tak silnie działające i wnikające w głąb skóry.

Foto: http://bellis.blog.onet.pl, http://istotne.com, http://survival.strefa.pl, http://taenia-saginata.blog.onet.pl/

 

 

Komentarze