Kate Moss

Data opublikowania: 27.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

 

W rankingu magazynu Forbes w 2010 roku Kate Moss zajmuje 3 miejsce pod względem zarobków. Szacuje się, że jej dochody w ubiegłym roku wyniosły 13,5 mln dolarów!

Kate niewątpliwie zalicza się do kobiet, które wiedzą, jak pokierować swoim życiem, by brać z niego jak najwięcej. Jest podwójnym zagrożeniem dla świata mody – łączy modeling z projektowaniem. Do siegających 14 mln dolarów zarobków gwiazdy z pewnością przyczyniła się kolekcja ubrań, stworzona przez Kate dla sieci Top Shop i kontrakty z domem mody Dior, Longchamp czy firmą kosmetyczną Rimmel.

Kariera Angielki zaczęła się dosyć przypadkowo – została zauważona na lotnisku w Nowym Jorku, kiedy to wracała ze swoimi rodzicami z Wysp Bahama.

Do rangi top modelki wyniósł ją Calvin Klein. To właśnie dzięki tej marce Kate zaczęła otrzymywać coraz poważniejsze propozycje, między innymi od takich modowych potentatów jak Dolce&Gabbana, Versace, YSL, Chanel. Mimo swojego niewielkiego jak na modelkę wzrostu (168 cm) udało jej się wejść na szczyt rankingów najlepiej opłacanych gwiazd świata haute couture.

Zyskała tytuł najbardziej awanturniczej modelki XX wieku. Wszystko przez problemy z narkotykami, jakie zaczęły się w trakcie związku Moss z Johnym Deepem. Nałóg doprowadził do utratu wielu kluczowych kontraktów Kate. Począwszy od roku 2006, kiedy to wystąpiła w bulwersującej dla niektórych środowisk reklamie bielizny Agent Provocateur jej dobra passa została wskrzeszona na nowo. Mimo zarzutów o anoreksję modelka nie schodzi z list najpopularniejszych modelek. Tworzy swoje kolekcje, perfumy, jest szczęśliwą mamą dziewięcioletniej Lily Grace, a podczas tegorocznych wakacji wyszła za mąż za wokalistę zespołu The Kills – Jamiego Hince’a.

Drogie czytelniczki, co sądzicie o urodzie Kate Moss? Czy zasługuje ona na tytuł jednej z najpiękniejszych kobiet świata?

Komentarze