Kim jest CZŁOWIEK SUKCESU?

Data opublikowania: 25.01.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Kim jest CZŁOWIEK SUKCESU? została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

sukces

Sukces – pożąda go i dąży do niego każdy. Życie z sukcesem się opłaca. Jest wartościowe i ma sens. Bo żyje się po to, żeby stawać się lepszym, czyli człowiekiem sukcesu. Dwoisz się i troisz, a efekty z czasem nabierają kolorów.

 

Definicja sukcesu

 

Najprostsza definicja to wszystko to, co zdobywasz w życiu: cele krótko- i długoterminowe. Według innej jest nim to, co osiągasz dzięki swoim umiejętnościom nabytym i wrodzonym przy motywującym nastawieniu. Sukces sam nie przychodzizawsze wymaga i oczekuje. A gdy coś się udaje bez naszej ingerencji – to tylko szczęście. Sukces można sobie wypracować i wypielęgnować. Inna definicja tłumaczy go jako efekt talentu. Każdy ma zainteresowania i umiejętności, w których jest najlepszy. Rozwijany talent z czasem ofiaruje sukces. Prawdziwy wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Dlatego nie wszystko, co wychodzi nazwiesz nim. Najpierw określ cel i marzenia, a potem intensywnie pracuj – masz sukces!

 

Sukces jest też ryzykiem, które warto podejmować. „Zawsze jest możliwy, gdyż każdy ma w sobie potencjał”– podkreśliła dr Beata Jakimiuk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Jest nim to, co wymagało dużego wysiłku i kreatywności, dlatego też nie jest nim każdy pomyślny wynik działania – dopowiada. Nastawienie do sukcesu zależy także od osobowości. Dla optymisty jest nim wynik działań i umiejętności. Pesymista obwinia siebie za każdą porażkę albo zrzuca to na otoczenie.

 

Moda na sukces

 

Jestem człowiekiem sukcesuTO BRZMI DUMNIE! Czuję się człowiekiem sukcesu, a to mnie motywuje i dowartościowuje. Sukces podwaja poczucie własnej wartości. Stajesz się też pewny siebie, ponieważ coś się udało. Żeby jednak nie popaść w samouwielbienie i zachwyt nad sobą, czasem dostajesz porażkę. Porażka też jest sukcesem – kolejną próbą, która zbliża do doskonałości.

 

Współczesny świat uparcie dąży do samodoskonalenia i lansuje modę na sukces. Sukces to pojęcie indywidualne. Dla każdego, co innego jest największym sukcesem. Zawrotna kariera, godzenia życia zawodowego z osobistym i rodzinnym, awans, wychowywanie dzieci – jest tyle sukcesów, ile ludzi.

foto: www.pinterest.com

Komentarze