Kobieta na siłowni?

Data opublikowania: 23.10.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Kobieta na siłowni? została wyłączona,
Autor: annamirgos

Kobieta na siłowni             Jeszcze do niedawna siłownia kojarzyła nam się z czymś okropnym i męczącym, a widok kobiety tam – zadziwiał.  W dzisiejszych czasach widok kobiet na siłowni nie jest już niczym zadziwiającym, przeszło to do porządku dziennego. Panie coraz chętniej sięgają po hantle i nie ma się co dziwić, przyszła moda na bycie fit i na dbanie o siebie. 😉

                Jednak wiele kobiet zastanawia się, czy wizyty na siłowni nie spowodują, że będą wyglądały na kulturystki. Otóż drogie panie – nie ma się czym przejmować,  żeby wyglądać na kulturystę potrzeba wiele włożonej pracy, niestety nie tylko takiej „zwyczajnej”, jaką my – zwykli śmiertelnicy wykonujemy na co dzień podczas treningów.

Najważniejsze zasady dla początkujących:

  • Po treningu wypij co najmniej 0.5 litra wody
  • Zabierz ze sobą ręcznik
  • Wykonuj ćwiczenia na wszystkie partie ciała, nie tylko na te najbardziej dla nas skomplikowane (tj. brzuch, uda i pośladki)
  • Ułóż dla siebie odpowiedni jadłospis (albo poproś  o pomoc dietetyka) – pomoże Ci to osiągnąć lepsze efekty
  • Ułóż sobie plan ćwiczeń (albo poproś trenera), aby mieć pewność, że trening jest odpowiednio dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb
  • Zawsze pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu na
    koniec treningu!
  • Bądź systematyczna!

 Dla kobiet, najbardziej odpowiednim treningiem będzie trening, który wymodeluje sylwetkę, poprawi kondycję fizyczną i pozwoli zrzucić zbędne kilogramy.

           Pamiętajcie drogie Panie – cierpliwość popłaca. Wystarczy, że będziecie odwiedzać siłownię nie więcej, niż 3-4 razy w tygodniu, do tego odpowiednio zbilansowana dieta, a satysfakcja z „nowego” ciała spowoduje uśmiech na Waszych twarzach.  

 

foto: http://beautifulfit.tumblr.com/

Komentarze