Zakochanie bez wzajemności!

Data opublikowania: 23.01.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Zakochanie bez wzajemności! została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

miłość bez wzajemnościMiłość to uniwersalne uczucie. Zakochać może się każdy i wszędzie, gdyż na to nie ma reguły. Odwzajemniona jest najlepszym darem od losu. Nieodwzajemniona – darem, który przytłacza. Beznadziejne zauroczenia zdarzają się nie tylko w telenoweli.

 

Miłość z jednej strony

 

Do miłości nie można zmusić. Jeśli przeżywasz nieszczęśliwe zauroczenie, cierpisz podobnie jakbyś stracił ukochaną osobę. Nie ma cudownego leku na odkochanie się. Do miłości, tak jak do tańca, potrzeba dwojga. Nieodwzajemniona łączy się z intensywnymi emocjami: nienawiścią, złością, bólem, cierpieniem, gniewem, rozgoryczeniem i wzburzeniem. Nikt nie chce zostać odrzuconym i trudno jest mu zrozumieć, dlaczego tak się stało. Każdy przeżywa odrzucenie na swój sposób. Osoba, która zostaje odtrącona „traci grunt pod nogami”, czyli sens życia. Nadchodzi frustracja, wzburzona rozpacz i silna nostalgia. Może pojawić się także w ekstremalnych sytuacjach załamanie i depresja.

 

Negatywne emocje rozładowuje na otoczeniu albo tłumi w sobie. Jednak kumulowanie złych emocji obciąża psychikę. Natomiast odrzucenie obniża samoocenę, pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Zatem zjawisko „miłości bez wzajemności” generuje jego postawę wobec siebie i otaczającego świata. Nie można tego jednak generalizować, gdyż bywa, że z czasem emocje opadają i powraca wewnętrzna równowaga psychiczna. Wtedy ostatnim etapem jest pogodzenie się z sytuacją i akceptacja siebie.

 

Recepta na spalony związek

 

Miłość nieodwzajemniona czasem jest gorsza niż samotność. Zakochany bez wzajemności zadręcza się myślami, że nie może być z ukochaną osobą. Samotnemu brakuje bliskości, ale wierzy, że znajdzie miłość – żyje nadzieją. W sytuacjach kryzysowych nieocenieni są przyjaciele, czyli prywatna grupa wsparcia. W dochodzeniu do siebie po odtrąceniu może pomóc praca. Popadanie w pracoholizm nie jest polecanym sposobem na miłość jednostronną. Najlepszym balsamem na zranione serce jest DRUGA MIŁOŚĆ – odwzajemniona!

foto: www.pinterest.com

Odwiedzono dla fraz:

  • zakochanie jednostronne
  • zakochanie bez wzajemności

Komentarze