Kochanego ciała nigdy dość?

Data opublikowania: 5.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Kochanego ciała nigdy dość? została wyłączona,
Autor: annamirgos

Kobieta fit

Tak mówi przysłowie oraz niektórzy mężczyźni o swoich wybrankach. Raczej nigdy się nie spotkałam z takim stwierdzeniem z ust kobiety. Nadmiar ciała, to zmora płci pięknej. Nic więc dziwnego w tym, że kobiety przechodzą na diety. Tylko po co? Każda, nawet najzdrowsza i najbardziej zbalansowana dieta pomaga… gdy się na niej jest. Później pojawia się w większym lub mniejszym stopniu efekt jo jo, a w najlepszym przypadku powrót do wagi sprzed odchudzania.

 

Diety same w sobie na pewno dobre nie są. Ważne jest zdrowe i racjonale odżywianie na co dzień, a wtedy od czasu do czasu nawet małe grzeszki w postaci czekolady, czy chipsów nie odłożą się w naszych boczkach.

 

Od czego zacząć?

Warto pamiętać, że głodzenie organizmu nie wpływa na nas dobrze, przy najbliższej możliwej okazji najemy się tak, że w najlepszym przypadku będziemy mieć tylko(albo aż) wyrzuty sumienia i od nowa rozpoczniemy naszą przygodę z głodówką… aż do następnego wilczego apetytu.

 

Ważne jest, by jeść regularnie. Najlepiej 5 posiłków dziennie, w odstępach mniej więcej 3 godzin.

Mitem jest, że ostatni posiłek powinno się zjeść o godzinie 18! Ostatni raz powinniśmy konsumować dwie godziny przed pójściem spać. Ostatni posiłek o godzinie 18 jest więc dla osób, które kładą się do łóżka o 20.

 

Prawdą jest, że śniadanie powinno zjeść się w ciągu dwóch godzin od przebudzenia.

 

Jedząc 5 posiłków nie odczuwamy głodu i nie przejadamy się. Aby zachować odpowiednią masę ciała, nie powinno się podjadać między posiłkami. Chipsy, paluszki, bułeczki, czy pizza to jedzenie niekontrolowane, a posiłki powinno się kontrolować. Jeśli już naprawdę koniecznie MUSIMY coś zjeść, warto wybrać jabłko, czy jogurt naturalny z dodatkiem musli. Są to rzeczy zdecydowanie zdrowsze, mniej kaloryczne, a naprawdę da radę się nimi najeść.

 

Racjonale żywienie, to także napoje, głównie woda. To ona jest naturalnym płynem dla człowieka i to ją powinno się pić w dużych ilościach, najlepiej do dwóch litrów dziennie.

 

Wszyscy chcą wyglądać lepiej, dlatego zamiast wybierać niesprawdzone, krótkotrwałe diety, warto uzbroić się w cierpliwość i na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe, a organizm już niedługo nam się odwdzięczy pięknym i apetycznym ciałem.

 

foto: http://beautifulfit.tumblr.com/

Komentarze