Magnez to zdrowie

Data opublikowania: 15.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Magnez to zdrowie została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Stres, hektolitry kawy, głodówki, leki – ich skutkiem może być zaburzenie równowagi istotnych dla serca elektrolitów.

Calcium supplement pills

Zastanów się nad tym, czy jesteś rozdrażniona, jakby ciągle poddenerwowana i nie możesz spać w nocy, nagłe zasłabnięcia. Takie objawy mogą świadczyć o zaburzeniu w wydzielaniu elektrolitów (sodu, potasu, magnezu i wapnia). Badanie przez elektrodę (nadmierne napięcie mięśniowe) oraz wykonanie panelu elektrolitowego – czyli wskazówki stężenia magnezu, wapnia, potasu oraz dwutlenku węgla – to podstawowe badania przy niedoborze magnezu i innych najważniejszych pierwiastków. Utracie ich sprzyjają różne czynniki takie jak: przedawkowanie witaminy D3, choroby tarczycy i przytarczycy, stres, zapalenie trzustki, choroby nerek.

Nuts macro

Tężyczka – to choroba, która świadczy o niedoborze najważniejszych pierwiastków w organizmie. To ona objawia się między innymi skurczami mięśni nóg, stóp, twarzy, klatki piersiowej i przełyku. Częstymi objawami choroby okazują się mrowienie i drżenia ciała. Niestety istnieją częste przypadki, gdy choroba jest utajona – nie ma żadnych objawów. Poważnym skutkiem nieleczonej tężyczki jest zaburzenie pracy rytmu serca. Dlatego zdarzają się przypadki szpitalne, by podłączyć też kroplówki z elektrolitami.

Jak zapobiegać utracie magnezu i innych pierwiastków tak dla nas ważnych? Po prosyu wzbogaćmy swoją dietę o produkty bogate w magnez – spróbuj jeść więcej białka: nabiału, jajek, ryb, chudego mięsa. Bogate w magnez są również orzechy, nasiona dyni i migdały, kasza gryczana oraz suszone morele. Unikaj picia mocnej kawy, herbaty i alkoholu i wszelkich substancji odwadniających – ponieważ sprzyjają one utracie magnezu.

magnez1

Najlepiej zażywać suplementy diety bogate w cytrynian magnezu, ale także oprócz niego – kompleks innych składników (potas, witaminy z grupy B), by utrzymać prawidłowy poziom elektrolitów. I chyba najważniejsza rada, by zapobiec tężyczce – unikaj stresu i naucz się z nim żyć. Spróbuj radzić sobie w trudnych sytuacjach, a w tym celu możesz zażywać naturalne środki zmniejszające napięcie.

Foto: http://www.spirulina.pl, http://i.wp.pl, http://kobietawielepiej.pl

Komentarze