Makijaż nude

Data opublikowania: 7.10.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Delikatny, prawie niewidoczny makijaż i liczne jego odmiany były hitem lata 2011. Pokochały go kobiety za uniwersalność i możliwość osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu cery przy minimalnym nakładzie czasu.

Sekret makijażu nude polega na sztuce doskonałego kamuflażu niedoskonałości, na które często narzekają kobiety – wyprysków, przebarwień, podkrążonych oczu.

Makijaż czerpie inspiracje z natury, łącząc odcienie karmelu, beżu, brązów i lekkich róży. Pierwszym i podstawowym krokiem ku wykonaniu tego typu makijażu jest dobór odpowiedniego odcienia podkładu. Powinien być on zawsze o ton jaśniejszy od naturalnego kolorytu cery. Pamiętaj, że nawet jeśli wydaje Ci się, że w chwili nakładania jest on zbyt jasny to w ciągu dnia jego barwa zmieni się na skutek jego utleniania się.

Kości policzkowe najlepiej podkreślić jest różem w delikatnym, jasnym kolorze. Niewskazane jest stosowanie bronzerów. Jeżeli łatwo się opalasz i Twoja karnacja jest z natury ciemna policzki możesz potraktować lekkim pudrem brązującym lecz bez drobinek rozświetlających!

W usta należy wklepać cienką warstwę podkładu, by szminka na niego nałożona lepiej się trzymała. W przypadku makijażu nude sprawdzą się odcienie takie jak jasny beż, róż – matowe lub perłowe oraz półprzezroczyste błyszczyki, które optycznie powiększą usta.

Tego typu makijaż wymaga lekkiego zaakcentowania oczu, które powinny być przeciwwagą dla jasnych ust. W wersji minimalistycznej wystarczy, że rzęsy potraktujesz jedną warstwą tuszu do rzęs. Jeżeli pragniesz bardziej spektakularnego efektu pomaluj górną powiekę cieniem w kolorze beżu, różu. Dolną powiekę możesz podkreślić brązowym cieniem lub kreską delikatnie roztartą palcem.

Makijaż nude pokochały gwiazdy – m.in. Jennifer Aniston, Jennifer Lopez, Charlize Theron.

 

 Komentarze