Makijaż w upał

Data opublikowania: 18.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Makijaż w upał została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Możesz wyglądać świetnie w makijażu również podczas upalnych dni. Jak to zrobić? Użyj kosmetyków, które nie rozpłyną się na Twojej twarzy. Naturalność przede wszystkim!

opalona

Po pierwsze – zrezygnuj z mocnego makijażu. Świeża opalenizna – również na twarzy – wygląda atrakcyjnie. Spróbuj sięgnąć po taki rodzaj kosmetyków, który lepiej radzi sobie w upalne dni. W ten sposób będziesz mogła estetycznie wyglądać przez cały dzień. Możesz nosić przy sobie małe bibułki kosmetyczne i używać ich na wypadek, gdy na skórze pojawią się kropelki potu lub twarz zacznie się błyszczeć (warstwa sebum). W ten sposób Twoja twarz będzie matowa przez cały dzień, a makijaż trwalszy.

twarz

Zamiast podkładu zastosuj krem BB – nawilżający kosmetyk z dodatkiem pigmentów. Nałóż go jak krem, gdy masz gładą cerę. Gdy na twarzy pojawiły się krostki lub pękające krem wklepuj opuszkami palców. Jeśli chcesz użyć fluidu – kup go z napisem „no transfer”, jest on trwalszy.

oko

Dbaj o swoje oczy – pokryj powieki bazą pod cienie i dopiero potem je nałóż. W ten sposób unikniesz rozmazywania się i gromadzenia się cieni w zgięciu oka. Możesz też wybrać cienie w kremie, które są o wiele trwalsze niż sypkie. By uniknąć spływania tuszu do rzęs, zastosuj ten wodoodporny lub posmaruj preparatem sprawiającym, że zwykła mascara staje się wodoodporna.

flamaster usta

Usta nie lubią szminek w lato. Nie wyglądają one estetyczne, a ponadto się rozmazuje. Najlepiej zastosować pastelowe błyszczyki – lekko koloryzuje usta, a przy okazji je powiększa. Możesz też zastosować trwały marker do ust. Wyglądający jak flamaster sztyft pomoże utrzymać czerwone usta na kilka godzin.

Stawiaj na naturalność. Pamiętaj, by nie od nowa siebie malować, ale podkreślać swoje walory i niwelować mankamenty.

Foto: http://3.bp.blogspot.com, http://www.babaria.pl, http://w-spodnicy.ofeminin.pl, http://blueberry-instytut.pl

Komentarze