Z miasta – na wieś!

Data opublikowania: 1.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Z miasta – na wieś! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Decyzja nie może być pochopna. To nie tylko przeprowadzka. To również zmiana stylu życia. Nikt nie przeprowadza się na wieś ot tak sobie. Nie bądź zdziwiona, jeśli Twoi bliscy będą do przeprowadzki na wieś źle nastawieni.

wieś2

Zazwyczaj zastanawiamy się nad przeprowadzką z miasta na wieś, gdy przechodzimy na emeryturę. Niewielki domek, działka… o tym zaczynamy marzyć. Nie podejmujmy decyzji zbyt pochopnie. Zbadaj okolicę w której zamierzasz w przyszłości zamieszkać. Zrób sobie rachunek sumienia – pomyśl, że zmiana zamieszkania będzie wiązać się Twoja przeprowadzka.

wieś3

Jeśli wokół jest cicho i spokojnie, oznacza to, że w okolicy nie mieszka zbyt wiele osób. Zastanów się, czy na miejscu znajduje się wszystko to, czego potrzebujesz do życia: sklep, apteka, poczta… ile zajmie Ci droga do najbliższego większego miasta. Zastanów się, czy zimą droga będzie przejezdna. To bardzo ważne, jeśli będziesz chciała przyjąć gości lub sama wybierzesz się po potrzebne do życia rzeczy.

Będziesz czuła się niezależna, jeśli jesteś w posiadaniu samochodu i prawa jazdy. Zastanów się jednak nad innymi środkami transportu, bo co zrobisz, gdy samochód się zepsuje? Zobacz gdzie jest najbliższy przystanek autobusów, jak daleko mieszkają przyszli sąsiedzi i czy są skłonni Ci pomóc w razie czego.

wieś1

Nie rezygnuj ze swoich planów, lecz zastanów się, czy dobrze wybrałaś miejsce przeprowadzki. Może warto jeszcze czegoś poszukać? Poszukaj zakątków, które pozwolą Ci żyć bliżej natury, lecz tam, gdzie jest jeszcze jakaś cywilizacja. Takie zupełne odizolowanie nie jest zdrowe.

Pomyśl o sobie – co się stanie, gdy zdrowie Ci nie dopisze? Przenieś się tam, gdzie istnieją przychodnia, szyba pomoc lekarska. Odcięcie od świata bywa czasem ciekawe, ale zarazem ryzykowne.

Foto: http://www.globtroter.pl, http://upload.wikimedia.org, http://bi.gazeta.pl

Komentarze