Miłość, czy uzależnienie?

Data opublikowania: 10.02.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Miłość, czy uzależnienie? została wyłączona,
Autor: annamirgos

toksy            Coraz więcej osób (głównie) kobiet świadomie lub mniej świadomie, tkwi w toksycznych związkach. Wydaje im się, że na relację z drugą osobą trzeba chuchać i dmuchać. Często są to osoby z kompleksami, niskim poczuciem wartości, bywa też tak, że są to osoby, pochodzące z rodzin patologicznych, które przez długi czas szukały miłości, a gdy ją pozornie znalazły trzymają się jej, tak samo jak i swojego partnera na siłę.  

                Po czym poznać, że związek, w którym jesteśmy jest związkiem toksycznym?

 Twój partner Tobą manipuluje, psychicznie jesteś od niego uzależniona, nie ma do Ciebie szacunku, poniża Cię oraz krytykuje praktycznie na każdym kroku. Jest wobec Ciebie agresywny, często wyładowuje na Tobie swoją agresję (ale tylko, gdy jesteście sami, przy znajomych zachowuje się nieskazitelnie czysto). Wyzywa Cię, izoluje od najbliższych (rodziny, przyjaciół, znajomych), kontroluje każdy Twój krok (wydzwania, sprawdza gdzie jesteś, co robisz), jest zazdrosny o każdego innego faceta w Twoim otoczeniu.

Destrukcyjne zachowanie nasila się stopniowo i niezauważalnie. Na pewno trudno jest się wyrwać z takiej relacji, ale im szybciej to nastąpi, tym lepiej. Związek szczęśliwy, to taki, w którym obie osoby w równym stopniu, są zaangażowane, starają się o swoje względy, interesują się sobą wzajemnie.

Często kobiety, tkwiące w toksycznych związkach, tłumaczą swoich partnerów, czują się samotne, nie wierzą w to, że mogą być szczęśliwe, że znajdą prawdziwą miłość, bywa też tak, że tolerują takie zachowanie z litości. Niektóre kobiety uważają, że nie zasługują na lepsze traktowanie, a im bardziej cierpią, tym bardziej pokazują swoją miłość partnerowi.

          Jednakże na pewno nie jest to relacja normalna, trzeba walczyć o siebie i swoje szczęście, a nim na pewno nie jest toksyczna relacja, ani toksyczny partner!

foto: rapobsesja.pinger.pl

Odwiedzono dla fraz:

  • samorealizacja

Komentarze