Młodniej w oczach

Data opublikowania: 11.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Młodniej w oczach została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Młody wygląd

Każda z nas chce zawsze wyglądać pięknie i młodo. Jednak czas robi swoje i niezależnie od tego czy chcemy tego, czy nie – starzejemy się. Istnieje jednak kilka sposobów na utrzymanie młodego wyglądu. Młodniej w oczach!

Jesteś tym co jesz. Nawet bardzo dobre kosmetyki, diety, drogie zabiegi w salonach SPA nam nie pomogą, gdy nie będziesz trzymała zdrowej diety. Różnorodna dieta wpływa doskonale na figurę i utrzymanie wagi, ale też na stan cery. Skóra przez dietę jest zdrowsza i jędrniejsza, a co za tym idzie – wygląda młodziej.

Używaj na co dzień kremu z filtrem UV, by uniknąć bezpośredniego kontaktu skóry z promieniami słonecznymi. Wszystko dlatego, by chronić naszą skórę przed powstawaniem zmarszczek.

Bardzo korzystnie na nasz organizm wpływa sen – musimy być wyspane, by czuć się w pełni szczęśliwymi. Fantastyczne jest to, że za sen nie musimy płacić w żadnym salonie kosmetycznym. W czasie snu wydzielany jest hormon wzrostu, który wpływa na to, że gdy wstajemy czujemy się wypoczęte, mamy chęć na wykonywanie wysiłku fizycznego i lepiej się czujemy. Brak snu wpływa na cerę bardzo niekorzystnie – wyglądamy na bardzo zmęczone, mamy podpuchnięte oczy, a nasza cera staje się szara.

Gdy używasz kremu dbaj, by był to krem z retinolem, czyli witaminą A. To ona hamuje proces starzenia, działa przeciwzmarszczkowo i regeneruje skórę. Dbajmy też o prawidłowe nawadnianie komórek skóry.

Napoje gazowane zastąp wodą mineralną. Woda to podstawa życia – skóra musi być nawodniona, by młodo i zdrowo wyglądać.

Rzuć palenie. Papierosy to czynnik bardzo przyspieszający starzenie, bo gdy palisz najbardziej widać to po wyglądzie Twojej skóry, zębach i paznokciach. Nikotyna obniża poziom estrogenu i niszczy kolagen, odpowiedzialny za elastyczność skóry.

Trzy razy w tygodniu przez około 30 minut postaraj się wykonać wysiłek fizyczny. Idzie wiosna, więc może warto iść na rower, pospacerować czy pobiegać z koleżankami po lesie. Ruch – to zdrowie.

Foto: http://product-images.imshopping.com

Komentarze