Baskinka – trend na 2011 rok

Data opublikowania: 29.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

Pewnie zastanawiacie się co to takiego? Baskinka istniała w modzie od dawna. Projektanci w nadchodzącym sezonie postanowili powrócić do kultywowania kobiecych kształtów, stąd też powrót tego trendu.

Inspiracja baskinką zaczerpnięta jest jeszcze z mody doby pozytywizmu i czasów secesji, kiedy to kobiety nosiły bogato zdobione suknie z długimi, drapowanymi “ogonami”. Na wybiegi w nieco okrojonej formie ozdobności te wprowadził Christian Dior w latach 50-tych.

Baskinka to nic innego jak charakterystyczna plisa znajdująca się w pasie. Na wybiegach zapanowała moda na ultrakobiece fasony – spódnice, sukienki z charakterystycznym plisem materiału znajdującym się wokół talii, rozszerzającym się ku dołowi.

Ten cudowny kształt daje optyczne wrażenie, jakobyśmy posiadały talię osy i doskonale modeluje biodra,a przy tym optycznie wydłuża nogi. Żeby móc dobrze wygądać w ubraniach z baskinką należy wybierać takie, które ładnie będą przylegać do ciała, podkreślające naszą talię.

Efekt posiadania talii osy wzmocni także założenie wąskiego paska. Ładnie komponować będą się paski dobrane kontrastowo do koloru spódnicy czy sukienki. Poniżej przedstawiamy najnowsze propozycje od domów mody, lansujących ten trend. Upodobały go sobie takie domy mody jak Dior, Zac Posen i Elie Saab, którego wariacje na temat baskinki najbardziej przypadły nam do gustu.

Drogie czytelniczki, co sądzicie o strojach podkreślających kobiece kształty? Macie ochotę poeksperymentować z baskinką?

 

Odwiedzono dla fraz:

  • BASKINKA

Komentarze