Monika Brodka

Data opublikowania: 2.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: soszka

kobieta sukcesu

Monika Brodka to Polska wokalista popowa. Sławę zyskała dzięki wygranej w III edycji programu telewizyjnego Idol. To drobna ale żywiołowa góralka, która nie jest kolejną gwiazdką polskiego show biznesu lecz artystką z duszą, która cały czas się rozwija i tworzy naprawdę dobrą muzykę.

Brodka pochodzi z okolic Żywca, wychowała się w góralskiej rodzinie, gdzie muzyka zawsze zajmowała ważne miejsce. W wieku 6 lat zaczęła naukę gry na skrzypcach, instrumencie, który towarzyszy jej do tej pory.

Monika z pewnością jest postacią barwną i godną zainteresowania.
Jej mocny charakter i silna osobowość sprawiają, że wyróżnia się z tłumu polskich gwiazd. Lubi bawić się modą i obowiązującymi trendami. Wybiera dość wyraziste stylizacje, stawia na mocny kolor i efektowne dodatki. Nie boi się eksperymentować, nawet jeśli chodzi o włosy.

Byliśmy świadkami jej wielu metamorfoz i różnych stylizacji. Od ciemnych, prostych włosów po burzę rudych loków aż po króciutką fryzurkę, podkreślającą idealnie jej drobne rysy twarzy. Teraz znowu cieszy się długimi włosami w bardzo modnej tego sezonu koloryzacji.

Brodka szybko udowodniła, że ma coś do powiedzenia na Polskiej scenie muzycznej i nie jest tylko dobrze wyprodukowanym produktem telewizyjnym. Od tamtego czasu stała się kobietą dojrzałą, zarówno wokalnie jak i na płaszczyźnie życiowej. Poznała co to znaczy Polski show biznes i całkiem zgrabnie nauczyła się w nim poruszać. Unikała skandali i pierwszych stron gazet, oprócz tych, które były dla niej powodem do dumy.

W 2004 roku ukazała się jej pierwsza płyta zatytułowana “Album”, tego samego roku została nominowana do nagrody Paszportu Polityki w kategorii Estrada. W 2005 roku została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyka w kategoriach Album Roku Pop, Nowa Twarz Fonografii oraz Wokalistka roku. Została także wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii Debiut oraz nagrodą słuchaczy Jedynki Polskiego Radia. Jej debiut szybko uzyskał status złotej płyty.

W 2006r. piosenkarka wydała drugi album zatytułowany “Moje Piosenki”. Tego samego roku nagrała kilka utworów na potrzebę serialu “Brzydula” emitowanego w TVN.

Potem Brodka zniknęła na dłuższy czas ze sceny muzycznej, poświęcając się kolejnej pasji czyli fotografii, dzięki temu została członkinią Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video.

W 2010 roku powróciła po 4 latach nieobecności z nową płytą zatytułowaną „W pięciu smakach”, odbyła swoją swoją pierwszą samodzielna trasę koncertową „Grand Tour”, która odniosła wielki sukces. Bez wątpienia jest to jej najlepsza płyta. Jest to pop w całkiem nowym wydaniu, mieszanka różnych stylów muzycznych, idealnie łącząca folk z mocno elektronicznymi bitami. Oryginalność i ludowe korzenie sprawiają, że Monika wybija się z tłumu polskich artystek. Jej poprzednie produkcje były bardziej popowe, komercyjne.

Słuchając „W pięciu smakach” można wyczuć, że włożyła w nią serce i dusze, sama napisała teksty i współtworzyła muzykę, zaangażowała nawet w nią swojego ojca, który przygotował utwór „Hejnał”. Brodka to osoba w której drzemią ogromne pokłady potencjału i energii. Ma dopiero 24 lata, a już w tym momencie pokazała, że nie ma dla niej żadnych ograniczeń. Ogromną cechą Brodki jest jej indywidualizm i niebanalność, jest osobą inteligentną, działającą według własnych zasad i planu działania. Nie boi się ryzykować, tworzy tak jak czuje, mając nadzieje, że muzyka spodoba się publiczności.

Zapytana, czy najnowsza płyta „Granda” definiuje ją jako artystkę odpowiedziała:
„Tak naprawdę to pierwszy raz mam odwagę nazwać siebie artystką. W końcu mi to wypada, bo wcześniej czułam się trochę jak odtwórca i ktoś wynajęty do tego, żeby zaśpiewać jak najlepiej określone kompozycje. Nawet pomimo tego, że jednak miałam duży wkład w to, co kiedyś nagrywałam to dziś różnica jest kolosalna. Można powiedzieć, że nagrywając „Grandę” czułam się jak debiutantka…” (źródło: empik.com)

Dzięki “Grandzie” słuchacz odkryć może nieznany do tej pory wokal artystki, niekiedy zadziorny, rockowy, czasem dziewczęcy albo bardzo kobiecy i zmysłowy. Przechodzi chyba przez wszystkie rejestry, także te emocjonalne.

Brodka to artystka z duszą, spełniająca się na różnych płaszczyznach życia. Mimo młodego wieku bez wahania można stwierdzić że jest to kobieta sukcesu.

Komentarze