Motywacja kluczem do sukcesu

Data opublikowania: 10.10.2011,
Komentarze: 0,
Autor: Kasia

 

Motywacja to nic innego jak motyw i akcja. Dlaczego jest tak ważna w życiu zawodowym i osobistym? Zauważ, że bez motywu nie ma akcji. Jeżeli nie czujesz odpowiedniego bodźca, który pozwoli Ci na rozpoczęcie działania najczęściej nic z niego nie wychodzi. To siła, która sprawia, że robimy pewne rzeczy, a innych nie.

W Internecie i licznych poradnikach pisanych przez ekspertów można znaleźć liczne wskazówki na to, w jaki sposób można się zmotywować. Szczerze? Dla nas nie istnieje jedna i uniwersalna taktyka motywacyjna.

 

POLUB SIEBIE
Wiemy, że może brzmi to jak banał ale bez polubienia samego siebie niewiele można osiągnąć. Uświadom sobie jak się traktujesz, dokąd zmierzasz, na czym Ci zależy. Poznaj prawdę o sobie samej i pozwól na zaakceptowanie swojej osoby.

 

SUKCES NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI
Uwierz, że przyciągasz rzeczy, o których myślisz. Na nic zda się pesymistyczne nastawienie. Pamiętaj też, że nie zawsze będą obok Ciebie osoby, które zrozumieją Cię i wesprą w Twoich działaniach. Sztuką jest znalezienie się mentalnie wyżej od osób, które będą wprowadzać Cię w tak zwanego “doła”. Nie łudź się – tacy zawsze się znajdą. Bycie ponad tym, co myślą inni jest jednym z wyznaczników wiary w siebie.

 

ZNAJDŹ MISJĘ I WIZJĘ ŻYCIA
Misja jest drogą, do której dążysz wraz z obrazem jej końcowego rezultatu – to, co chcesz zrealizować w odpowiednim czasie, przy użyciu odpowiednich środków. Wizja to pewien ogół, jak wyobrażasz sobie swoje życie i misję, którą masz do wykonania. Nie bój się, wyznaczaj sobie cele bliższe i dalsze. Skoncentruj się na nich, a myśli zapisuj na kartce papieru. Twórz mapy myśli, które po jakimś czasie pozwolą Ci przypomnieć sobie, do czego dążyłaś i ile z tego znalazło odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

REALIZUJ CELE CZĄSTKOWE
Pomyśl, że każdy cel cząstkowy przybliża Cię do osiągnięcia sukcesu w wymiarze całościowym. To tak jak z przysłowiowym światełkiem w tunelu – idąc tunelem i nie widząc go rezygnujemy szybko z dalszego brnięcia w ciemności. Widząc światło decydujemy się iść dalej. Podobnie jest z naszymi staraniami – im bardziej są one skuteczne, tym bardziej chcemy walczyć dalej.

 

KONSEKWENTNIE I ROZSĄDNIE
Konsekwencja w działaniu pozwala na realizację celów cząstkowych i wyrobienie przydatnych nawyków. Z kolei rozsądek to po prostu przestrzeganie zasady realizowania w danej chwili tego, co uważasz za najważniejsze. Oczywiście posiadanie słabości jest rzeczą ludzką lecz w niektórych sytuacjach znacznie rozsądniejsza będzie praca nad niedokończonym projektem niż wyjście na kawę z przyjaciółką. Pomyśl, jak przyjemnie będzie uczcić sukces płynący z zadowalających efektów Twojej pracy. Kieruj się złotą zasadą, że jest czas na pracę i czas na rozrywkę i do Ciebie należy decyzja, w jaki sposób je wykorzystasz.

Komentarze