Mycie okien – szybka metoda!

Data opublikowania: 6.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Mycie okien – szybka metoda! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

 

Mycie okien - jeden z elementów wiosennych porządków Mycie okien – jeden z elementów wiosennych porządków

Przyszła wiosna, zbliżają się Święta Wielkanocne więc czas na porządki w domu. Jedną z koniecznych rzeczy, które nas czekają, to mycie okien. Jest to zmora każdej gospodyni, bo ważne jest to, by szyby były lśniące i szkło pozostało bez smug. Jak tego dokonać szybko i sprawnie?

Na mycie okien wybierzmy pochmurny dzień. Gdy będziemy myć okna w słoneczny dzień, płyn za szybko będzie wysychał, co spowoduje powstanie smug. Szyby wewnętrzne należy przecierać poziomo, a zewnętrzne pionowo – lub odwrotnie. Cały zabieg wykonuje się po to, by przy powstaniu smug było wiadomo na której szybie się one znajdują.

Bardzo ważne jest zachowanie kolejności mycia. Najpierw należy umyć ramy i parapety przy użyciu gąbeczki i wody z odrobiną płynu do mycia naczyń. Następnie zabieramy się do mycia szyb, a następnie można wypolerować ramy i parapety.

Jedynym sposobem na szybkie i dokładne umycie szyby jest użycie ściereczek z mikrofibry oraz letniej, czystej wody. Należy mocno wycisnąć ściereczkę i przetrzeć szyby. Dzięki strukturze ściereczek nie jest konieczne wycieranie szyb na sucho.

Gdy okna od dawna nie były myte poleca się użycie specjalnych środków, to jest: cytryny i octu. Należy stworzyć roztwór – cztery łyżki octu bądź soku z cytryny  wlewamy do 2,5 litra zimnej wody, a następnie mieszamy.

Sposobem na powstające smugi jest kila kropel gliceryny dodanej do wody. W ten sposób na szybie utworzy się również warstwa ochronna.

Gdy na szybach znajduje się klej np. po taśmie klejącej, warto wypróbować do jego usunięcia zmywacz do paznokci.

By skutecznie wypolerować szyby można użyć niewyrzuconych, podartych rajstop. Dzięki ich strukturze szyba będzie pięknie wypolerowana. Do polerowania można również użyć gazety lub papierowego ręcznika.

Zabierzmy się więc do pracy!

Foto: http://www.dom.pl

Komentarze