Napady wilczego głodu?

Data opublikowania: 23.10.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Napady wilczego głodu? została wyłączona,
Autor: annamirgos

Zdrowie

        Już nie raz próbowałaś przejść na dietę, chciałaś zrzucić kilka niepotrzebnych kilogramów? Zaczynałaś pięknie dzień – przyrządzałaś zdrowe, niskokaloryczne śniadanie, jadłaś co kilka godzin pożywne, ale małe posiłki, trzymałaś się z daleka od słodyczy i innych niezdrowych potraw, a wieczorem… przychodziła do głowy myśl ‘przecież nie muszę się odchudzać, a 1 ciastko, nie zaszkodzi’? Niestety… na 1 ciastku nigdy się nie skończyło, bo przecież skoro zjadłaś jedno, możesz i drugie i tak.. jadłaś, jadłaś, aż rozbolał Cię brzuch i nic więcej nie mogłaś przełknąć?  Brzmi znajomo?

Dlaczego tak jest?

      Ludzie, którzy wieczorem wręcz rzucają się na posiłki, to osoby, które pominęły, np. drugie śniadanie, albo podwieczorek, w pracy nie miały czasu zjeść, przychodziły do domu głodne i pochłaniały nadprogramową ilość jedzenia. U osób na diecie zazwyczaj tym dodatkowym jedzeniem, są słodycze.

Jeśli będziemy jeść mniejsze porcje, ale częściej nie będzie tego problemu. Specjaliści zalecają 5 posiłków, mniej więcej co 3-4 godziny.

Jedzmy posiłki bogate we wszystkie niezbędne wartości odżywcze. Jeśli organizmowi będzie czegoś brakowało, będziemy mieli ochotę na słodkie, czy na potrawy typu fast food.   

Jak trzymać się swoich postanowień?  

      Wystarczy, że będziemy przygotowywać sobie posiłki dzień wcześniej. To naprawdę nie jest problematyczne, a z czasem „wchodzi nam w krew” i nie będziemy potrafili inaczej. Dobrym sposobem jest też planowanie posiłków z tygodniowym wyprzedzeniem. Wtedy robimy zakupy pod konkretne dania i nie kupujemy niepotrzebnych rzeczy, które później tylko niepotrzebnie nas kuszą.

                Duża grupa osób je z nudów. Należysz do nich? Gdy Ci się nudzi, poczytaj książkę, obejrzyj film, idź na spacer, albo wypij zieloną herbatę.

Zajadanie problemów też nie jest dobrym rozwiązaniem. Ma to podłoże psychologiczne i warto udać się z tym do specjalisty.  

                Z problemem niepohamowanego jedzenia naprawdę można walczyć i warto tę walkę wygrać!

 

foto: http://beautifulfit.tumblr.com/

Komentarze