Nowości filmowe na wrzesień

Data opublikowania: 20.09.2011,
Komentarze: 0,
Autor: soszka
 
„Skóra w której żyję”
Po raz pierwszy w swojej karierze, Pedro Almadóvar sięgnął po literaturę i przygotował scenariusz na podstawie powieści „Tarantula” Thierry’ego Jonqueta. Każdy kolejny film Almadóvara jest większym wydarzeniem niż poprzedni. O czym opowiada najnowszy?
Historia mówi o chirurgu plastycznym, który więzi w swoim mieszkaniu piękną Verę. Jakie stosunki łączą go z tą zagadkową kobietą? Kim ona właściwie jest? Odpowiedź na te pytania okaże się bardziej szokująca, niż moglibyśmy przypuszczać.
Film ten może być jednym z najbardziej wstrząsających filmów, Almadóvara, mistrza współczesnego kina.
 
„Drugie życie Lucy”
Lucii wiedzie dość normalne u poukładane życie. Pewnego dnia wkracza do niego Lea, energiczna i zawadiacka kobieta, z którą połączyła ją niezwykła więź i fascynacja. Lucii jest poważnie chora, na dodatek zdradza ją mąż. Postanawia rzucić wszystko i wraz z Leą rusza w świat. Teraz nic nie jest już takie straszne, ani zdrada, ani brak pieniędzy ani nawet nowotwór. Bardzo mądry film o życiu i niepowtarzalnej przyjaźni kobiet.
  
„Ewa”

To historia o prawdziwej miłości, złu, biedocie i sile walki o godne życie. Wzruszający obraz rodziny, Gizy i Erwina, którzy próbują wiązać koniec z końcem, chcąc zapewnić dobre warunki życia sobie i swoim dzieciom. Erwin aby zdobyć trochę grosza, kradnie złom z pokopalnianych szybów. Giza pracuje jako sprzątaczka w klubie nocnym ale wkrótce dostaje bardziej opłacalną propozycję. Narastające długi oraz pogarszająca się sytuacja finansowa, sprawia, że kobieta wbrew sobie godzi się na ową propozycję…

Komentarze