Nowy Album Crystal Castles

Data opublikowania: 20.08.2012,
Komentarze: 0,
Autor: Agnies_91

 

Po ogromnych sukcesach wydaniem dwóch albumów kanadyjskiej grupy Crystal Castles, nadszedł czas na przedsmak trzeciego równie elektronicznego albumu. Na razie został pokazany światu najnowszy numer zespołu „Plague”. Artyści zaśpiewali go m.in. na festiwalu Rock for People w Czechach. Publiczność była zachwycona nową piosenką. Można się pokusić o stwierdzenie, że trzecia płyta Alice Glass i Ethana Katha będzie równie dobra jak dwie poprzednie.

        Crystal Castles to duet muzyczny, grający elektronikę, w najlepszym wydaniu. Założony został przez multiinstrumentalistę Ethana Katha oraz charyzmatyczna wokalistkę Alice Glass, która na koncertach daje z siebie wszystko. Pierwszy ich utwór „Alice Practice” został opublikowany przez Ethana na myspace i stał się wielkim hitem. Kanadyjczycy postanowili wydać swój debiutancki album pt.”Crystal Castles” w 2008 roku i od razu okrzyknięto ich jednym największych muzycznych odkryć. W 2009 roku zostali zaproszeni do Gdyni na Opener Festival, dali tam jeden z najlepszych koncertów na jakich miałam przyjemność być na tym festiwalu.

        Po serii zwariowanych, spektakularnych koncertów, które powiększyły i tak rosnące szybko grono zwolenników, duet wziął się do pisania piosenek na drugą płytę. Nazwana po prostu „Crystal Castles”, ale dla rozróżnienia określana w mediach jako „Crystal Castles II”, ukazała się w maju 2010 roku. Nagrań dokonano w różnych dziwnych miejscach, choćby w kościele na Islandii, opuszczonym magazynie w Detroit, a także w konwencjonalnym studiu w Londynie. Recenzje ponownie były entuzjastyczne.

         Okazało się, że wciąż jest zapotrzebowanie na pokręconą, minimalistyczną elektronikę z popową chwytliwością, wariactwem rodem z techno i electroclashu, wibrację disco i house, przesterowane, nieczyste dźwięki. Ciekawostką jest na pewno to, że zespół nagrał cały swój nowy materiał, z którego pochodzi piosenka „Plague” w Warszawie. Kolejna płyta ma się ukazać pod koniec września 2012 roku.

 

źródło : last.fm 

 

Odwiedzono dla fraz:

  • Crystal Castles

Komentarze