Jak odzyskać formę po ciąży?

Data opublikowania: 8.04.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Jak odzyskać formę po ciąży? została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Ćwiczenia po ciąży Sposobów na odzyskanie sylwetki po ciąży jest bardzo wiele.
Cieszymy się, że na świecie pojawił się maluszek, na którego tak długo czekałyśmy. Mimo poczucia satysfakcji z bycia mamą często nie czujemy się tak piękne jak dotychczas. Powoduje to otyłość spowodowana fizjologicznym procesem do jakich zaliczamy ciążę. Jak poradzić sobie z nadmiarem kilogramów mając dziecko na głowie?
Czujemy się mało atrakcyjne szczególnie, gdy wejdziemy na wagę. Dręczy nas wątpliwość – „czy ta kobieta w lustrze to naprawdę ja…?” Chcemy wziąć się za siebie. To już duży sukces. Tylko kiedy mamy to zrobić, gdy na głowie mamy przytłaczającą ilość zajęć i maluszka? W tym celu musimy udać się do naszego lekarza, by stwierdził od kiedy (po porodzie) możemy zacząć delikatnie pobudzać mięśnie. Jest to uzależnione od przebiegu ciąży oraz porodu. Ważne jest, by minął okres połogu i wróciła menstruacja, co może trwać od 6 do 10 tygodni.
Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej diety, gdy karmimy dziecko piersią. Gdy tego nie robimy ważne jest, by jeść wszystko w rozsądnych ilościach. To klucz do diety cud.
Ćwiczenia na początku muszą być delikatne, dlatego, że nie należy obciążać zbyt organizmu. Czasem powrót do sylwetki sprzed ciąży zajmie nam pół roku, czasem zdarza się, że nasz organizm potrzebuje o wiele więcej czasu. Określ sobie więc na początku ile kilogramów chcesz zrzucić.
Obecnie na siłowniach i klubach fitness istnieją grupy, które mają własnego trenera, który koordynuje przebieg wzmacniania mięśni po porodzie oraz powrót do dawnej sylwetki młodych mam. W tych grupach zazwyczaj oddzielony jest kącik dla maluchów i nieczęsto zatrudniona jest osoba, która opiekuje się dziećmi, które – w czasie, gdy mamy ćwiczą – bawią się. Ważne jest więc, by zorganizować sobie czas tak, by dostosować się do rytmu dnia dziecka i wykorzystać chwilę w czasie, gdy maluch się bawi. Najpierw na pewno warto zorientować się, czy wśród bliskich nie znalazłaby się osoba, która wspomogłaby nas i została z dzieckiem do czasu, gdy nie wrócimy z treningu.
W ramach upływu czasu możemy wykonywać ćwiczenia w domu z dzieckiem. Przecież samo to, że je nosimy i bawimy się z nim, powoduje, że chcąc nie chcąc – spalamy. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób można sprawić, by poruszać te partie mięśni, które spowodują, że wrócimy do formy szybciej. Wskazówki na pewno znajdziemy w Internecie.

Foto: http://www.trener-wroclaw.pl

Komentarze