Ona nie zadaje pytań, ona rozumie…

Data opublikowania: 5.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Ona nie zadaje pytań, ona rozumie… została wyłączona,
Autor: annamirgos

Zdrowe odżywianie

Przysmak milionów, słodka bądź gorzka, tradycyjna i biała. Pitna i ta klasyczna – w tabliczce.

Oczywiście chodzi o czekoladę.

Poprawia humor, koncentrację, a kiedyś uważano ją za afrodyzjak.

 

Najszybszą metodą poprawienia sobie humoru jest sięgnięcie po tabliczkę czekolady. Jej spożycie, phi już sam jej zapach prowadzi do wzrostu serotoniny w mózgu, czyli hormonu szczęścia. Niestety nastrój ulega poprawie tylko na chwilę.

Umiarkowane jej spożycie jest wręcz wskazane, jednak zbyt duże może źle odbić się na zdrowiu i naszej sylwetce.

 

Trzeba pamiętać, że tabliczka czekolady zawiera około 500 kcal. (Niektóre nawet do 700 kcal), co stanowi pokaźną bombę kaloryczną. Tak więc spożycie czekolady nie powinno być zbyt częste, ponieważ może źle wpłynąć na nasze samopoczucie… gdy staniemy na wadze.

 

Im ciemniejsza, tym lepiej.

 

To właśnie gorzka czekolada jest najzdrowsza. Działa antynowotworowo, opóźnia starzenie i chroni pamięć. Im czekolada jest ciemniejsza, tym zdrowsza.

Co najciekawsze, ciemna czekolada pomaga schudnąć. Spowalnia trawienie i powoduje uczucie sytości, dzięki czemu jemy mniej. Prawdziwa gorzka czekolada, nie tylko z nazwy, to taka która zawiera co najmniej 70 proc. kakao.

Więc jeśli nie chcesz przytyć, a nie masz zamiaru rezygnować z tej małej przyjemności, jaką jest zjedzenie czekolady – wybieraj ciemną!

Oczywiście, polecamy czasem kupno czekolady. Wiadomo, chodzi o CZEKOLADĘ, szwajcarską, czy belgijską, a nie wyrób czekoladopodobny, który z czekoladą ma niewiele wspólnego.

Kupuj najlepszą czekoladę – najlepiej gorzką, a jeśli nie lubisz, nie obawiaj się o figurę, zjedz tabliczkę swojej ulubionej. Od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi.

 

foto: http://polki.pl/

Komentarze