Pięknie opalona na dłużej

Data opublikowania: 20.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Pięknie opalona na dłużej została wyłączona,
Autor: Wioleta Nowicka

opaleniznaLatem opalamy nasze ciała. Ale opalenizna nie trwa wiecznie. Zawsze można przedłużyć efekt brązowej skóry. Wystarczy, że zastosujemy 3 uniwersalne sposoby.

 

OCZYSZCZAJ

 

Peeling należy wykonywać przed i po opalaniu, bo idealnie oczyszczone ciało jest promienne, gładkie, zdrowe i świeże. Poza tym po peelingu kosmetyki są skuteczniejsze, ponieważ skóra lepiej i szybciej pochłania substancje odżywcze. Dzięki temu jest w lepszej kondycji. Zdrowa skóra lepiej reaguje na słońce i dłużej wygląda na opaloną. Minimum raz w tygodniu warto o nim pamiętać. Niektórzy twierdzą, że peeling ściera opaleniznę, ale to właśnie dzięki niemu skóra staje się promienna. Delikatnej polecany jest enzymatyczny – unikniemy wtedy otarć i podrażnień.

 

peeling 2

NAWILŻAJ

 

Skóra potrzebuje nawilżenia i odpowiedniego poziomu nawodnienia, zwłaszcza latem, kiedy szybko się wysusza, a przez to traci jędrność i elastyczność. Kosmetyk nawilża ją i odżywia. Po opalaniu skóra wymaga intensywnej dawki kosmetyków oraz wielu masaży nawilżających i ujędrniających, np. z użyciem olejków. Odpowiednio nawilżona skóra jest pięknie opalona.

 

nawilżenie

ZMIEŃ DIETĘ

 

Niektóre produkty spożywcze przedłużają opaleniznę. Zapewniają to pokarmy bogate w beta-karoten, który znajduje się w owocach i warzywach: pomidorach, marchewce, szpinaku, natce pietruszki, czerwonej papryce, morelach, nektarynkach, wiśniach, brzoskwiniach oraz mango. Oprócz przedłużenia opalenizny, beta-karoten posiada właściwości regeneracyjne i spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki niemu skóra staje się pomarańczowa. Beta-karoten najlepiej przyswaja się wraz z tłuszczem, dlatego warto połączyć marchewkę z groszkiem na maśle albo do sałatki wlać olej rzepakowy. Poza beta-karotenem trzeba wzbogacać jadłospis o dania, które zawierają witaminę C i B.

 

opalona

foto:

 

www.milionkobiet.pl, zwierciadlo.pl, aussietrend.com.au, www.groupon.pl, zdrowie.gazeta.pl

Komentarze