Strzeż się bąbelków!

Data opublikowania: 16.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Strzeż się bąbelków! została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Picie dużej ilości napojów gazowanych szkodzi naszym zębom na tyle, by głośno powiedzieć o odporności szkliwa zębów ma szkodliwe czynniki. Strzeż się bąbelków!

bąbelki1

Wszelkie słodzone i gazowane napoje nie działają korzystnie na nasze uzębienie. A to dlatego, że zawierają one kwas fosforowy i cytrynowy – szkodliwe dla zębów. Wymienione kwasy powodują zmiękczanie szkliwa i jego rozpuszczanie. Nie trzeba pisać jakie to daje efekty. Na dodatek warto wspomnieć, że słodzone napoje gazowane zwierają w półlitrowej butelce aż 15 łyżeczek cukru… To stanowi bardzo dobre warunki rozwoju próchniczych bakterii, które w tym wypadku bardzo szybko się namnażają. Gdy nie masz wyboru lub bardzo chcesz wypić gazowany napój – pij przez słomkę, ponieważ zdaniem amerykańskich ekspertów chroni ona szkliwo zębów. Przez pół godziny od wypicia napoju nie myj zębów! Jednak nigdy nie kładź się spać bez ich umycia.

bąbelki2

Kawa powoduje zżółknięcie szkliwa zębów, przebarwienia. Nie ważne czy jest to mała czarna, czy mrożona lub frappe. Jednak niektóre gatunki kawy działają antyoksydacyjnie i wykazują działanie przeciwbakteryjne, czyli hamują rozwój próchnicy w jamie ustnej. Niestety by kawa przynosiła dużą korzyść dla Twoich zębów powinnaś pić ją szybko i nie słodzić jej.

tapety.joe.pl-babelki-powietrza-w-wodzie

Zęby nie przepadają za gwałtownymi zmianami temperatur. Dlatego mogą boleć od… klimatyzacji. To następuje bardzo często, gdy dziąsła się cofają i odkryte są szyjki zębowe. Nadwrażliwość występuje również wtedy, gdy wypijemy szklankę zimnej wody czy ugryziemy słodkie lody. Tak samo działa klimatyzacja. Należy wtedy używać past dla zębów nadwrażliwych. Nieleczona nadwrażliwość może powodować pęknięcia szkliwa, co wzmaga dolegliwości. Należy uważać również na zimne piwo, chlorowaną wodę, unikanie mięsa.

Foto: http://www.liese.com.pl, http://polki.pl, tapety.joe.pl-babelki-powietrza-w-wodzie

Komentarze