Praca poniżej kwalifikacji

Data opublikowania: 19.07.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Praca poniżej kwalifikacji została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Wykorzystaj tą szansę – praca poniżej Twoich kwalifikacji może być przydatna. Przetrwaj te trudności i spróbuj dać z siebie wszystko.

praca1

Na początku możesz być zła. Potem złość minie – zostanie tylko brak satysfakcji i nuda. Przerażająca myśl, że mam kwalifikacje, a siedzę w jednym miejscu bez przyszłości może przysłaniać nam cały świat. Możemy wtedy zacząć być bardziej skryte i tłumić wewnętrzną złość.

Pomyślmy, że to czas przejściowy – nic nie dzieje się bez przyczyny. To normalne, że praca poniżej zdobytych przez Ciebie kwalifikacji może stać się nużąca i frustrująca. Dlatego też nastawmy się na to, że to czas przejściowy, który możesz wykorzystać na zmiany i wypróbowanie czegoś nowego. Doświadczeń nigdy nie jest za mało.

praca

Staraj się myśleć pozytywnie. Będziesz w ten sposób przyciągać pozytywne myśli i ludzi. Bądź lubiana – to zawsze ułatwia życie. Pomyśl, ze nie siedzisz zdołowana i bezrobotna w domu i masz szanse na poznanie nowych ludzi, zmierzenie się z nowymi sytuacjami. Człowiek uczy się przez całe życie – wykorzystaj to.

Solidnie wykonuj swoją pracę – daj się poznać, jako dobry pracownik. Wywiązuj się dobrze z powierzonych Ci obowiązków. Możliwe, że mimo iż źle oceniasz miejsce swojej pracy, ktoś Cię zauważy i dostaniesz szeroko rozumiany awans.

Successful people shaking hands making an agreement

Poszukaj nowych znajomości – nie zamykaj się na świat. Możesz przecież szukać innej pracy, odpowiadać na zamieszczone w Internecie, czy gazetach ogłoszenia, chodzić na rozmowy kwalifikacyjne. Nie daj wygrać nerwom i stresowi. Nie bądź ponura – tego nikt nie lubi.

Zdobądź się i miej dystans do pracy i życia – bądź przygotowana na zmiany, nastaw się na nie. Odważnie podejmuj nowe wyzwania i stań się optymistką! Każdy może mieć gorsze dni, ale zainteresuj się tym, gdy to one przeważają w Twoim życiu.

Foto: http://bi.gazeta.pl, http://koordynator-sprzedazy.pl, http://markapracodawcy.pl

 

Komentarze