Przyjaciółka się rozwodzi

Data opublikowania: 7.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Przyjaciółka się rozwodzi została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Nie poddawaj się złemu nastrojowi, gdy masz udany związek, a Twoja przyjaciółka przechodzi w swoim kryzys bądź się rozwodzi.

przyjaciółka1

Dlaczego Polacy tak często się rozwodzą? Otóż okazuje się, że wystarczającym powodem dla jednego z małżonków stało się brutalne traktowanie przez drugiego, opuszczenie rodziny przez jednego z małżonków lub alkoholizm jednego z małżonków.

To, że Twoja przyjaciółka przechodzi trudne chwile nie oznacza, że Ty również masz je przechodzić. Rozwód przyjaciółki nie oznacza również Twojego w imię przyjaźni. Najprawdopodobniej przyjaciółka będzie zirytowana tym, że masz kochanego męża i przez to nie będzie chciała słuchać Twoich rad. W ogóle nie będzie chciała niczyjej pomocy. Będzie ona postrzegać świat w skrajnościach. W takiej sytuacji kobieta często popada w rozpacz, mówiąc, że miłość to iluzja i wszyscy mężczyźni są tacy sami, czyli źli.

przyjaciółka2

Postaraj się sprowadzić swoją przyjaciółkę na ziemię i pokazać jej jak realnie wygląda sytuacja. Przeanalizujcie razem dlaczego jej małżeństwo się rozpadło. Pamiętaj, żeby wyraźnie dać znać przyjaciółce, że jesteś przy niej i chcesz jej pomóc. Nie pozwól jednak, by robiła Ci wyrzuty co do Twojego kwitnącego małżeństwa. Wystarczyłby jeden złośliwy komentarz przyjaciółki, by wbić klin między Ciebie i Twojego męża. Dbaj o swoją rodzinę i nie zmieniaj planów na romantyczny wieczór we dwoje z mężem tylko dlatego, że przyjaciółka jest w dołku emocjonalnym i płacze Ci do słuchawki.

przyjaciółka3

Wasza przyjaźń może nie przetrwać tej trudnej chwili, ale pamiętaj, że czas leczy rany. Prawdopodobnie, jeśli Twoja przyjaciółka na nowo poukłada sobie życie odezwie się do Ciebie i Wasza przyjaźń odżyje. Bądź cierpliwa.

Foto: http://cdn6.dlarodzinki.smcloud.net, http://i.iplsc.com

Komentarze