Przyjaźń damsko-męska?

Data opublikowania: 23.09.2013,
Komentarze: Możliwość komentowania Przyjaźń damsko-męska? została wyłączona,
Autor: annamirgos

Przyjaźń damsko-męska? Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę; Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę; Jednakże, gdy cię długo nie oglądam, Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam, I tęskniąc sobie zadaję pytanie: Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? (Adam Mickiewicz, Niepewność)

Przyjaźń łącząca dwie (lub więcej) kobiet, ewentualnie dwóch (lub więcej) mężczyzn jest możliwa. Jak to jest z przyjaźnią damsko-męską? Jest, czy jej nie ma? Jest możliwa? Czy po jakimś czasie przeradza się w coś więcej, przynajmniej dla jednej ze stron?

Ile jest ludzi, tyle opinii. Zdania są podzielone. Jedni uważają za rzecz oczywistą przyjaźń damsko-męską bez żadnych podtekstów. Inni, zaś uważają, że przyjaźń damsko-męska jest możliwa tylko między kochankami, partnerami, a gdy jest inaczej tzn. że już niedługo przerodzi się to w coś poważniejszego. Zazwyczaj przyjaźń pomiędzy kobietą i mężczyzną kończy się, bo jedna ze stron się zakochuje, pragnie czegoś więcej, a druga nie jest w stanie dać tego samego.

Przyjaciółce kobiecie mówimy o wszystkim, wypłakujemy się na jej ramieniu, gdy rozstaniemy się z facetem, podobnie jest gdy ona ma problem, rzucasz wszystko by biec do niej z pomocą. Nasi partnerzy to rozumieją, wiedzą jak cenna jest przyjaźń między kobietami, ale czy rozumieją, gdy „lecimy” na pomoc przyjacielowi płci męskiej? Chyba niekoniecznie.

Ale czy to oznacza, że nam nie ufają? Po prostu nie wierzą w czyste intencje obcego faceta, przez nas nazywanego przyjacielem.

Wiadomo, są tacy, którym udało się takie relacje zbudować i trwają one do dziś, ale są też takie, które skończyły się, bo jedna ze stron się nieszczęśliwie zakochała lub bardziej pozytywnym scenariuszem tj. związkiem owych przyjaciół.

 

Jak to widzą kobiety?

Niektóre kobiety twierdzą, że prawdziwa przyjaźń jest możliwa tylko i wyłącznie między mężczyzną i kobietą, bo dwie kobiety zawsze będą ze sobą rywalizować, czegoś sobie zazdrościć.

Dzięki mężczyźnie przyjacielowi, możemy łatwiej zrozumieć płeć przeciwną.

Te same kobiety, które wierzą w przyjaźń damsko-męską uważają, że przyjaźń między dwiema kobietami nie jest możliwa, ze względu na zazdrość między paniami.

A Wy jak myślicie? Taka relacja jest możliwa? A może macie przyjaciela mężczyznę? 🙂

 

foto: http://julkaziutka.pinger.pl

Odwiedzono dla fraz:

  • przyja damsko mska
  • przyjaźń damsko męska

Komentarze