Regeneracja włosów

Data opublikowania: 20.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Regeneracja włosów została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Pozwól włosom odzyskać sprężystość i blask właśnie teraz – pod koniec lata.

włosy2

Zdrowy włos powinien być gładki i lśniący – jego łuski przylegają jedna do drugiej. Właśnie dzięki temu nie ucieka z nich wilgoć, a głada powierzchnia odbija światło. Trudno oczekiwać tego po męczącym włosy urlopie. Podczas upalnych i słonecznych dni nasze włosy były narażone na przesuszenie. Niestety włosy stają się matowe i szorstkie po kontakcie z chlorowaną wodą w basenie.

włosy3

Gdy chcesz zapewnić szybką regenerację swoim włosom zastosuj do mycia szampon regenerujący wzbogacony o ceramidy, jedwab lub keratynę. Te składniki pomogą włosom odbudować się. Odżywkę na jakiś czas zastąp maską do włosów. Maski mają o wiele więcej regenerujących składników, nakładaj je przez miesiąc nawet trzy razy w tygodniu. Nanieś maskę na wysuszone ręcznikiem włosy, ponieważ gdy są mokre gorzej wchłaniają substancje odżywcze, a maska ulega rozcieńczeniu.

W drogeriach można natknąć się na preparaty zawierające maskę i substancje wzmacniające jej działanie, czyli na przykład kosmetyk z aktywatorem ciepła. Polegają one na tym, że najpierw nakładamy na włosy maskę, a potem składnik samonagrzewający. Dzięki wytwarzanemu ciepłu maska działa skuteczniej.

włosy1

Domowym sposobem, by nawilżyć włosy jest maseczka z bananów. By ją przygotować należy obrać skórkę z dojrzałego banana i rozgnieść go widelcem lub zmiksować. Do niego dodać łyżkę płynnego miodu i wymieszać. Taką papkę należy nanieść na wilgotne włosy i wmasować. Po dwudziestu minutach należy umyć głowę dwukrotnie używanym wcześniej szamponem.

By odzyskać dawny blask możesz użyć płukanki z piwa – należy szklankę jasnego piwa odgazować, potem wlać do miski z ciepłą wodą i wymieszać. Umyte wcześniej włosy wypłucz w mieszance i nie przejmuj się zapachem – zniknie, po wysuszeniu włosów.

Foto: www.pro-test.pl/, http://4.bp.blogspot.com, http://g.wieszjak.polki.pl

Komentarze