Rób to co kochasz

Data opublikowania: 16.08.2014,
Komentarze: Możliwość komentowania Rób to co kochasz została wyłączona,
Autor: Joanna Sławek

Zmienić pracę opłaca się tylko wtedy, gdy planujesz porzucić ją na rzecz zawodu, który kochasz. Statystyki wskazują na to, że trzy czwarte Polaków jest zadowolona ze swojej pracy. Jednak do braku satysfakcji zawodowej przyznaje się co jedenasty pracujący, a co ósmy nie jest zadowolony z wykonywanego zawodu.

praca2

Można skończyć studia z przypadku, pracować również z przypadku. Gdy jesteś sumienna i uczciwa możesz mieć wiele sukcesów zawodowych, rozwijać się i dostawać kolejne awanse. Zapytaj się jednak, czy to Cię cieszy i czy masz ze swojej pracy satysfakcję? Jeżeli dojdziesz do wniosku, że nie – to dobry czas na zmiany. Masz dobrą sytuację finansową, ustabilizowane życie rodzinne… nic tylko zmieniać zawód na ten, który Cię pasjonuje i żywo interesuje.

praca3

Przemyśl wszystkie za i przeciw tej zmiany. Możliwe, że znużenie pracą jest chwilowe, to tak zwane wypalenie. Jednak po wzięciu głębokiego oddechu na urlopie możesz jeszcze raz przemyśleć zmianę kwalifikacji. Faktycznie nie warto przestawiać życia do góry nogami, gdy nie jesteśmy do końca pewne czego chcemy od życia. Lecz jeśli czujesz potrzebę zmiany w sercu – zrób kalkulację i zastanów się, czy chciałabyś założyć firmę, czy pracować w zawodzie? Może uda się wykorzystać Twoje zdobyte umiejętności i doświadczenie?

praca1

Cały czas staraj się kształcić. Jeszcze wielu rzeczy musisz się nauczyć. Nigdy nie rezygnuj z dodatkowych szkoleń – możesz dokształcać się pracując jeszcze w starej firmie. Brak doświadczenia w nowej branży może okazać się zbawienny – wprowadzisz nowe pomysły, co zawsze się docenia.

Poszukaj wsparcia w rodzinie, znajomych. Spokojnie wysłuchaj ich rad, zobacz czego brakuje na rynku. Pomyśl o tym, że Twoja decyzja wywrze wpływ na całą Twoją rodzinę.

Foto: http://jakzarabiacpieniadze.pl, http://www.niemcy.igns.pl, http://www.pomerania.szczecin.pl

Komentarze